Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kielecki aparat skarbowy w akcji. Zabrać bogatym, trudnych przypadków nie ruszać

136
Podziel się:

Lista zaleceń szefa świętokrzyskiej IAS trafiła do kontrolerów. Mają wchodzić do firm, z których uda się ściągnąć pieniądze, a unikać niewypłacalnych.

Lista zaleceń szefa świętokrzyskiej IAS trafiła do kontrolerów
Lista zaleceń szefa świętokrzyskiej IAS trafiła do kontrolerów (JAN KUCHARZYK/EAST NEWS)
bESHSqad

Kierownictwo świętokrzyskiego oddziału Izby Administracji Skarbowej (IAS) rozesłało podwładnym list. Znalazły się tam zalecenia dla kontrolerów. Mają wchodzić jedynie do firm z odpowiednim majątkiem, by po kontroli można było ściągnąć pieniądze.

Jak informuje "Puls Biznesu", lista zaleceń dla świętokrzyskich kontrolerów skarbowych, wysłana przez kieleckie kierownictwo IAS, jest pokaźna i sugeruje, by kontrolerzy skupili się jedynie na wypłacalnych podmiotach. Mają też oceniać, czy po kontroli uda się ściągnąć pieniądze do budżetu. Inne przypadki mają być omijane. W efekcie nie ściga się firm, które oszukują na podatkach, a jedynie takie, którymi skutecznie można zasilić budżet.

bESHSqaf

Lista zaleceń naczelnika świętokrzyskiej IAS

Podreperować słabe wyniki

Lista zaleceń trafiła do Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach oraz do naczelników wszystkich urzędów skarbowych w woj. świętokrzyskim. Szef IAS w Kielcach chciał w ten sposób podciągnąć nie najlepsze wyniki wpływów do budżetu po kontrolach na swoim terenie, które zanotował w I kwartale bieżącego roku.

Najbardziej bulwersuje fakt, że w zaleceniach nie ma mowy o wszczęciu postępowania w przypadkach podejrzeń oszustw podatkowych. To jawne nawoływanie do wyciągania kasy od tych, od których najłatwiej można ją wyciągnąć.

bESHSqal
Zobacz także: Zobacz też: O deklaracji PIT już nie zapomnisz. Fiskus rozliczy ją automatycznie

Ministerstwo się odcina

W przesłanym do „Pulsu Biznesu” komunikacie od akcji odcina się resort finansów.

„Ministerstwo Finansów nie wysłało tego typu zaleceń do KAS. Szef Krajowej Administracji Skarbowej, określając zadania jednostek terenowych w obszarze kontroli, nie uzależniał celowości wszczęcia kontroli od możliwości wyegzekwowania uszczuplonych podatków. (...) Sytuacja majątkowa podatnika nie jest przesłanką do wszczęcia kontroli” – zapewnia kierownictwo MF.

bESHSqam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bESHSqaG
KOMENTARZE
(136)
Ktos
2 lata temu
A myślicie ze na 500+ to kto da kasę? Rząd? ... wykoncza firmy szybciej niz myślicie. Dzis opłaca się byc tylko przestępcą
Emerytka
3 lata temu
Co na to Ministerstwo Finansów? To jest skandal.
bczm
3 lata temu
macie konstytucję biznesu........
bESHSqaH
asus
3 lata temu
haha nic nowego , urzad skarbowy LESZNO wielkopolska robi to samo
BOLO
3 lata temu
Może tak rozliczyć pierwszego złodzieja i kombinatora , obecnego min. finansów i wybrańca prezesa. Może ujawni te rozpisane nieruchomości. Dziś to on nic nie ma . Ciekawostka finansowa ?
...
Następna strona