Notowania

kontrola skarbowa
08.08.2018 07:58

Kielecki aparat skarbowy w akcji. Zabrać bogatym, trudnych przypadków nie ruszać

Lista zaleceń szefa świętokrzyskiej IAS trafiła do kontrolerów. Mają wchodzić do firm, z których uda się ściągnąć pieniądze, a unikać niewypłacalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN KUCHARZYK/EAST NEWS)
Lista zaleceń szefa świętokrzyskiej IAS trafiła do kontrolerów

Kierownictwo świętokrzyskiego oddziału Izby Administracji Skarbowej (IAS) rozesłało podwładnym list. Znalazły się tam zalecenia dla kontrolerów. Mają wchodzić jedynie do firm z odpowiednim majątkiem, by po kontroli można było ściągnąć pieniądze.

Jak informuje "Puls Biznesu", lista zaleceń dla świętokrzyskich kontrolerów skarbowych, wysłana przez kieleckie kierownictwo IAS, jest pokaźna i sugeruje, by kontrolerzy skupili się jedynie na wypłacalnych podmiotach. Mają też oceniać, czy po kontroli uda się ściągnąć pieniądze do budżetu. Inne przypadki mają być omijane. W efekcie nie ściga się firm, które oszukują na podatkach, a jedynie takie, którymi skutecznie można zasilić budżet.

Lista zaleceń naczelnika świętokrzyskiej IAS

Podreperować słabe wyniki

Lista zaleceń trafiła do Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach oraz do naczelników wszystkich urzędów skarbowych w woj. świętokrzyskim. Szef IAS w Kielcach chciał w ten sposób podciągnąć nie najlepsze wyniki wpływów do budżetu po kontrolach na swoim terenie, które zanotował w I kwartale bieżącego roku.

Najbardziej bulwersuje fakt, że w zaleceniach nie ma mowy o wszczęciu postępowania w przypadkach podejrzeń oszustw podatkowych. To jawne nawoływanie do wyciągania kasy od tych, od których najłatwiej można ją wyciągnąć.

Zobacz też: O deklaracji PIT już nie zapomnisz. Fiskus rozliczy ją automatycznie

Ministerstwo się odcina

W przesłanym do „Pulsu Biznesu” komunikacie od akcji odcina się resort finansów.

„Ministerstwo Finansów nie wysłało tego typu zaleceń do KAS. Szef Krajowej Administracji Skarbowej, określając zadania jednostek terenowych w obszarze kontroli, nie uzależniał celowości wszczęcia kontroli od możliwości wyegzekwowania uszczuplonych podatków. (...) Sytuacja majątkowa podatnika nie jest przesłanką do wszczęcia kontroli” – zapewnia kierownictwo MF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: kontrola skarbowa, skarbówka, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2018

ŁajdactwoJa też chce podwyżkę płacy minimalnej o 500 PLN i jeszcze proszę ten dochód nie doliczać do opodatkowania. Może biedny socjal dołoży biedniejszemu od … Czytaj całość

08-08-2018

PZPR!Ludzie na urzędach pracuje nadal wielu POwczyków,i robią co mogą aby zaszkodzić PISowi! aby było tak jak było!!!

08-08-2018

MateuszekNormalne zalecenia, jakie szef każdej złodziejskiej szajki wydaje swoim podwladnym: 1. Przed skokiem analizować sytuację potencjalnych okradzionych, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (135)