Notowania

huragan sandy
04.01.2013 19:55

Izba Reprezentantów zatwierdziła pomoc dla ofiar huraganu Sandy

Pomoc federalna ma być przeznaczona na naprawę zniszczeń spowodowanych przez żywioł w północno-wschodnich stanach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Izba Reprezentantów Kongresu USA zatwierdziła w piątek udzielenie wstępnej pomocy w wysokości 9,7 mld dolarów z federalnych funduszy dla ofiar huraganu Sandy. Jeszcze tego samego dnia ustawa ma trafić do Senatu.

Pomoc federalna ma być przeznaczona na naprawę zniszczeń spowodowanych przez żywioł w północno-wschodnich stanach. Straty oszacowano ogółem na 60 mld dolarów, z czego 33 mld USD tylko w stanie Nowy Jork. Żywioł zabił co najmniej 130 osób. Tysiące ludzi w stanach Nowy Jork i New Jersey zostało pozbawionych dachu nad głową.

W środę republikański przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner zablokował głosowanie nad przyjętym 28 grudnia przez Senat pakietem pomocowym dla ofiar huraganu Sandy w wysokości 60 mld dolarów. W tej sytuacji w czwartek sprawą pomocy dla ofiar huraganu zajął się już nowy Kongres.

W nowej Izbie Reprezentantów przewagę zachowali Republikanie, a w Senacie - Demokraci.

Demokraci podczas piątkowej debaty przypomnieli, że prezydentowi George'owi W. Bushowi po huraganie Katrina w 2005 roku wystarczyło 10 dni na podpisanie ustawy o pomocy w wysokości 60 mld dolarów dla ofiar, a huragan Sandy przeszedł ponad dwa miesiące temu, pod koniec października 2012 roku.

15 stycznia Kongres ma zdecydować, czy poszkodowani otrzymają kolejne 51 mld dolarów pomocy.

Czytaj więcej o huraganie Sandy w Money.pl
Huragan Sandy. Francuzi zaginieni między Martyniką a Dominiką Grupa Francuzów wybrała się na festiwal muzyczny na Dominikę i miała wrócić dzisiaj. Ich zaginięcie zgłosili zaniepokojeni znajomi.
Loty do USA. LOT odwołał rejs do Nowego Jorku Huragan Sandy, który wcześniej na Karaibach zabił co najmniej 67 osób, dziś uderzy we wschodnie wybrzeże USA.
Zginęli w huraganie. Uczcili ich pamięć Paul McCartney, The Rolling Stones i Alicia Keys to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpiły na gali w Madison Square Garden na rzecz ofiar huraganu Sandy.
Tagi: huragan sandy, sandy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz