Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael bombarduje. Dostało się też Niemcom

0
Podziel się:

Według rzecznika izraelskiej armii, to dopiero początek operacji przeciwko Palestyńczykom.

.

Izrael bombarduje. Dostało się też Niemcom
(Armia Izraelska)

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w nocy dziesiątki ataków na cele w Strefie Gazy, m.in. domy bojowników Hamasu. Według rzecznika izraelskiej armii, to początek operacji wojskowej przeciwko temu radykalnemu ugrupowaniu. Odłamki, prawdopodobnie izraelskich pocisków antyrakietowych, spadły na niemiecki statek wycieczkowy _ Aida Diva _, który wypływał z izraelskiego portu Aszdod.

Rzecznik napisał na Twitterze, że celem operacji lotniczej _ Protective Edge _ jest położenie kresu terrorowi wobec Izraelczyków. W ostatnich dniach Hamas nasilił bowiem ataki rakietowe na Izrael, a w poniedziałek wieczorem wystrzelił około 60 pocisków.

Według źródeł palestyńskich, izraelskie samoloty zaatakowały i zniszczyły m.in. trzy domy bojowników Hamasu w południowej części Strefy Gazy. Wcześniej jednak izraelska armia ostrzegła przed atakami mieszkające tam rodziny.

Przedstawiciel zbrojnego skrzydła Hamasu ostrzegł Izrael przed kolejnymi nalotami na domy bojowników. _ Zareagujemy ma nie niespodziewaną eskalacją naszych ataków _ - napisał na Twitterze.

Służby medyczne w Strefie Gazy poinformowały, że w atakach izraelskiego lotnictwa przeprowadzonych w nocy z poniedziałku na wtorek rannych zostało 12 Palestyńczyków.

Napięcie między stronami wzrosło od zabicia w Jerozolimie Wschodniej 16-letniego Palestyńczyka w odwecie za śmierć trzech izraelskich nastolatków, o których zamordowanie władze Izraela oskarżyły dwóch członków Hamasu, Palestyńczyków z Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu. Hamas zaprzeczył, jakoby miał jakikolwiek związek z tą zbrodnią.

Radykalne ugrupowanie Hamas przeprowadziło w poniedziałek wieczorem zmasowany ostrzał rakietowy Izraela. Odłamki pocisków - prawdopodobnie izraelskich antyrakiet - spadły na niemiecki statek wycieczkowy. Nikt nie ucierpiał.

Dziesiątki rakiet Hamasu

Według izraelskich mediów, w ciągu godziny Hamas wystrzelił około 60 rakiet i granatów na terytorium Izraela, w promieniu około 40 km od Strefy Gazy. Izraelska armia podała, że wiele pocisków zostało zniszczonych przez jej systemy obrony antyrakietowej.

Tymczasem niemiecka telewizja publiczna ARD poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek, że drobne odłamki, prawdopodobnie izraelskich pocisków antyrakietowych, spadły na niemiecki statek wycieczkowy _ Aida Diva _, który wypływał z izraelskiego portu Aszdod, położonego około 30 km na północ od Strefy Gazy.

Nie ucierpiał żaden z 2700 pasażerów i członków załogi statki. Nie stwierdzono także zniszczeń. Wycieczkowiec płynie zgodnie z planem w kierunku Krety. Od wielu dni Hamas ostrzeliwuje izraelskie terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)