Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael: Premier zapowiada zniszczenie tuneli na granicy ze Strefą Gazy

0
Podziel się:

Benjamin Netanjahu zapowiedział, że siły zbrojne jego kraju będą kontynuowały operację niszczenia palestyńskich tuneli, nawet w trakcie zawieszenia broni.

Izrael: Premier zapowiada zniszczenie tuneli na granicy ze Strefą Gazy
(PAP/EPA)
bFgrBHdx

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że siły zbrojne jego kraju będą kontynuowały operację niszczenia palestyńskich tuneli na granicy ze Strefą Gazy. Podkreślił również, że działania będą prowadzone nawet w trakcie zawieszenia broni.

_ - Jesteśmy zdeterminowani do zakończenia tej misji z porozumieniem o zawieszeniu broni lub bez niego. Nie zgodzę się na żadną propozycję, która uniemożliwi naszym wojskom zakończenia tej ważnej operacji, która jest prowadzona dla zapewnienia Izraelowi bezpieczeństwa _ - zadeklarował Netanjahu na posiedzeniu rządu.

W ostatnim czasie społeczność międzynarodowa, w tym ONZ, wielokrotnie apelowała do Izraela i Hamasu o humanitarne zawieszenie broni. Próbę mediacji w tej sprawie podejmował m.in. Egipt.

bFgrBHdz

Wcześniej szef sił izraelskich w Strefie Gazy generał Sami Turgeman oceniał, że wojsko jest _ kilka dni od zniszczenia wszystkich tuneli _.

Izraelska armia poinformowała o powołaniu dodatkowych 16 tys. tysięcy rezerwowych w związku z kontynuacją operacji w Strefie Gazy, która rozpoczęła się 8 lipca. Łącznie zmobilizowanych zostało 86 tys. rezerwistów.

_ - Armia wydała 16 tys. dotykowych nakazów mobilizacji, by umożliwić odpoczynek żołnierzom w terenie. Tym samym łączna liczba rezerwowych wzrosła do 86 tys. - _oświadczyła rzeczniczka wojska.

Masakra w trakcie ataku na szkołę ONZ

Według źródeł palestyńskich od początku izraelskiej operacji wojskowej w Strefie Gazy śmierć poniosło co najmniej 1 360 Palestyńczyków, a ponad 7 200 zostało rannych. Po stronie Izraela zginęło 56 żołnierzy oraz trzech cywilów.

bFgrBHdF

Izraelska ofensywa lądowa, która rozpoczęła się 17 czerwca wieczorem po 10 dniach ataków lotniczych na Strefę Gazy, ma na celu zniszczenie tuneli podziemnych budowanych przez palestyńskich bojowników i wykorzystywanych do ukrywania wyrzutni rakietowych, a także do przedostawania się na terytorium Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael dopuścił się zbrodni? Gaza w ogniu Palestyńczycy nie mogą opuścić Strefy Gazy i tym samym nie mają szans na uratowanie życia.
Izrael masakruje dzieci. Waszyngton krytykuje Wśród zabitych Palestyńczyków co najmniej 827 to osoby cywilne, w tym 243 - dzieci. Wśród rannych 1949 to dzieci - alarmuje ONZ.
bFgrBHea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)