Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael rozmieścił pod Jerozolimą baterię przeciwrakietową

0
Podziel się:

Władze podkreślają, że Izrael nie angażuje się w konflikt syryjski, ale odpowie z całą mocą, jeśli zostanie zaatakowany.

Izrael rozmieścił pod Jerozolimą baterię przeciwrakietową
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Armia izraelska rozmieściła na zachód od Jerozolimy baterię systemu obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła - podały media. Rzeczniczka sił zbrojnych poinformowała, że system obrony przeciwrakietowej jest rozmieszczany zgodnie z oceną sytuacji.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił wczoraj, że jego kraj jest _ oazą spokoju _ w środku _ szalejącej wokół burzy _.

Izrael od wielu dni przygotowuje się na ewentualność działań zbrojnych Syrii przeciwko niemu w przypadku zachodniej interwencji wojskowej przeciwko reżimowi w Damaszku. Władze podkreślają, że Izrael nie angażuje się w konflikt syryjski, ale _ odpowie z całą mocą _, jeśli zostanie zaatakowany.

W ostatnich tygodniach Izrael rozmieścił wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, ogłoszono ograniczoną mobilizację rezerwistów obrony cywilnej i jednostek obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej, rozdawano też ludności maski przeciwgazowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Kerry spotka się Mahmudem Abbasem Rozmawiać będą o negocjacjach pokojowych między Izraelem i Palestyńczykami.
Wystrzelone rakiety należały do Izraela Była to próba systemu antyrakietowego. Źródła w Syrii potwierdziły, że nie doszło do ataku na Damaszek.
Tak Izrael skomentował decyzję Obamy Prezydent Izraela Szimon Peres wyraził poparcie dla prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, który zwrócił się do Kongresu USA o zatwierdzenie operacji militarnej w Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)