Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izraelskie dzieci będą się uczyć o Holokauście już w przedszkolu

0
Podziel się:

O zagładzie Żydów dzieci w tym kraju będą się uczyć już w wieku przedszkolnym.

Izraelskie dzieci będą się uczyć o Holokauście już w przedszkolu
(AP/Fotolink/East News)

W Izraelu poinformowano przed obchodzonym w niedzielę w tym kraju Dniem Pamięci o Ofiarach Nazizmu i następnego dnia - Narodowym Dniem Holokaustu, że o zagładzie Żydów dzieci w tym kraju będą się uczyć już w wieku przedszkolnym.

Program nauczania przedszkolnego o Holokauście zatytułowany _ Dla zachowania pamięci _ został opracowany przez ministerstwo edukacji Izraela przy współudziale Międzynarodowego Ośrodka Studiów nad Holokaustem w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

W komunikacie ogłoszonym dziś ministerstwo edukacji podało, że zanim dzieci usłyszą syrenę, która rozpoczyna Dzień Pamięci, dowiedzą się od swych wychowawców czyją pamięć czci się w Dniu Holokaustu.

Ministerstwo wyjaśnia, że dzieci w wieku przedszkolnym co roku słyszą w tym dniu w całym kraju dźwięk syren i oglądają wstrząsające programy telewizyjne na temat Holokaustu, należy więc je przygotować na to przeżycie, aby rozumiały znaczenie tamtych wydarzeń.

Komunikat izraelskiego resortu edukacji zaleca wychowawcom i nauczycielom przedszkolnym oraz rodzicom, aby biorąc pod uwagę chłonność i wrażliwość dziecięcych umysłów starali się uchronić swych wychowanków i uczniów przed oglądaniem zbyt drastycznych zdjęć i filmów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)