Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janosikowe w Sejmie. Na co liczy Mazowsze?

0
Podziel się:

PSL chce zapewnić pożyczkę z budżetu państwa. PO uspokaja: nie pozwolimy, by pogrążyło się finansowo.

Janosikowe w Sejmie. Na co liczy Mazowsze?
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

W Sejmie posłowie będą dziś głosować nad przygotowaną przez PSL poprawką ustawy, która ma umożliwić Mazowszu pożyczkę z budżetu państwa. To z kolei pozwoliłoby na zapłacenie janosikowego, na które Zarząd województwa nie ma pieniędzy.

Tymczasem Michał Szczerba (na zdj), poseł Platformy Obywatelskiej, zapowiadał dziś w Radiu dla Ciebie, że posłowie Platformy nie pozwolą by z powodu problemów z janosikowym Mazowsze pogrążyło się finansowo. Dodał, że wesprą oni władze województwa. - _ Czas najwyższy, i będziemy to brutalnie mówić ministrowi finansów, na rozwiązania systemowe _ - mówi Michał Szczerba.

Również Adam Struzik, marszałek Mazowsza liczy na zmiany. _ - Nawet jeżeli będzie zgoda parlamentu na zwiekszenie tych możliwości i Mazowsze złoży wniosek o pożyczkę w wysokości 220 milionów złotych, to będzie operacja czysto księgowa, bo pieniądze z budżetu państwa trafią do niego z powrotem, a my zapłacimy pewnie 100 milionów odsetek w ciągu najbliższych 20 lat _ - mówi Adam Struzik. Mazowszu brakuje 220 mln na janosikowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: konieczny jest przegląd janosikowego _ Będziemy szukali bardziej przemyślanej i łagodniejszej wersji _ - zapowiada premier.
Mazowieckie chce się wykręcić z "janosikowego". Bo nie ma pieniędzy? - _ Fizycznie nie będzie z czego tych pieniędzy zapłacić _- powiedział Adam Struzik, marszałek województwa.
Podatek od najbogatszych to zwykłe zdzierstwo Łukasz Pałka zastanawia się, jak rozwiązać problem haraczu, który rujnuje budżety.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)