Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Japończycy kupią legendarną polską markę

0
Podziel się:

Lotte Group kupi od Krafta prawa do produkcji słodyczy pod marką Wedel.

Japończycy kupią legendarną polską markę
(iwona_kellie/CC/Flickr)

Kraft Foods sprzeda należący do Cadbury segment Wedel, obejmujący produkty czekoladowe i cukierki występujące pod marką Wedel, firmie Lotte Group. Wartość transakcji nie została ujawniona. Rynek szacował wcześniej, że Wedel wart jest około 800 mln złotych.

Kraft podał, że sprzedaż obejmuje cały biznes Wedla, powiązane z nim marki oraz zakład produkcyjny w Warszawie, a około 1000 pracowników Cadbury Wedel ma przejść do firmy Lotte Group.

Kraft Foods ma utrzymać pozostałą część działalności Cadbury w Polsce, w tym markę Halls i inne, nie należące do marki Wedel słodycze i cukierki, sprzedawane w Polsce, oraz dwa zakłady produkcyjne w Skarbimierzu.

_ Pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Europejskiej, koncern Kraft Foods zatrzyma również trzeci zakład produkcyjny należący do Cadbury, który znajduje się w Bielanach Wrocławskich w Polsce _ - napisano w komunikacie.

Transakcja jest wynikiem decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu nabycia Cadbury przez Kraft Foods, uwarunkowanej zbyciem segmentu marki Wedel w Polsce oraz czekoladowego i ciastkowego biznesu Cadbury w Rumunii.

Wcześniej na rynku pojawiały się spekulacje, że Wedlem zainteresowani są m.in. amerykański producent czekolady Hershey, szwajcarski koncern Nestle oraz giełdowa Jutrzenka.

Lotte Group z siedzibą w Tokio jest międzynarodowym koncernem z roczną sprzedażą na poziomie 3,547 mld jenów (około 40 mld USD).

Lotte Group jest największym producentem gum do żucia w Azji i trzecim co do wielkości producentem gum na świecie.

Lotte Group działa obecnie w różnych branżach, w tym w sektorze żywności i słodyczy, handlu, turystyce, w branży chemikaliów przemysłowych, budownictwie oraz finansach, ale kluczowym sektorem działalności firmy pozostają słodycze. Portfolio firmy zawiera znane w Azji marki, takie jak m.in. Xylitol, Koala i Ghana.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)