Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
japonia
17.04.2012 07:21

Japonia ratuje Europę dodatkowymi miliardami

Japonia wpłaci do Międzynarodowej Funduszu Walutowego dodatkowo 60 mld dolarów aby skuteczniej przyczynić się do walki z kryzysem zadłużeniowym w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Richard-G/CC/Flickr)

Japonia wpłaci do Międzynarodowej Funduszu Walutowego dodatkowo 60 mld dolarów aby skuteczniej przyczynić się do walki z kryzysem zadłużeniowym w Europie - poinformował japoński minister finansów Jun Azumi. Dodał, że w ślad Japonii mogą pójść inne kraje pozaeuropejskie.

Azumi poinformował, że Tokio prowadzi rozmowy z kilkoma innymi państwami członkowskimi MFW, w tym z Chinami, na temat ustalenia ewentualnych wpłat z ich strony.

Szef japońskiego resortu finansów podkreślił, że Tokio chce w ten sposób uspokoić rynki finansowe. Po okresie uspokojenia na początku roku w rezultacie przyznania Grecji pomocy i restrukturyzacji jej długu, rynki te ponownie zaczęły niepokoić się o stan europejskich finansów.

Japoński wkład jest drugim po zadeklarowanym w grudniu przez kraje UE, które zobowiązały się w grudniu do zebrania na walkę z kryzysem zadłużeniowym 150 mld euro (198 mld dolarów). MFW ogłosiło poszukiwania na ten cel 500 mld dolarów.

Dyrektor generalna MFW Christine Lagarde powitała z zadowoleniem decyzję Japonii i wezwała inne kraje członkowskie Funduszu do pójścia w jej ślady.

Czytaj więcej o kryzysie w Europie
To pierwszy kraj, który wyjdzie z kryzysu euro? Międzynarodowy Fundusz Walutowy pompuje miliardy w dotkniętą recesją gospodarkę.
Bilion euro na pomoc Europie. To możliwe? Niemiecki rząd odrzucił apele Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o zwiększenie puli funduszy ratunkowych dla strefy euro co najmniej do biliona euro.
Pomylili się w sprawie Grecji? Teraz żałują Już piąty rok kraj pogrążony jest w recesji. Unijni urzędnicy zbyt wyśrubowali wymagania?
Tagi: japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz