Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japoński rząd chce uspokić rynki. Rzuci biliony

0
Podziel się:

Bank Japonii zasili w poniedziałek systemu bankowy nawet 3 bilionami jenów (około 37 mld dolarów). By uspokoić rynki.

Japoński rząd chce uspokić rynki. Rzuci biliony
(PAP/EPA)

Rząd Japonii podejmie zdecydowane działania przeciwko spekulacyjnym posunięciom na rynkach finansowych - oświadczył premier Naoto Kan, cytowany przez japońską agencję Jiji.

Poniedziałek będzie pierwszym dniem pełnego funkcjonowania japońskiej giełdy od czasu, gdy w piątek po południu czasu lokalnego kraj nawiedziło potężne trzęsienie ziemi i towarzyszące mu tsunami, budząc niepokój inwestorów o wpływ kataklizmu na funkcjonowanie gospodarki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t135028.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stana;japonskie;fabryki;samochodow,244,0,792820.html) Staną japońskie fabryki samochodów
Gubernator Banku Japonii Masaaki Shirakawa zapowiedział zasilenie w poniedziałek systemu bankowego funduszami w wysokości od 2 do 3 bilionów jenów (24 do 37 mld dolarów) - czyli kwotą dwa lub trzy razy większą niż zwykle - w celu uspokojenia rynków i niedopuszczenia do wzrostu kosztów kredytów krótkoterminowych.

- _ Będziemy monitorowali warunki rynkowe i zamierzamy jutro rano od razu zapewnić rynkom znaczną ilość środków w celu utrzymania płynności _ - powiedział Shirakawa dziennikarzom po wzięciu udziału w niedzielnej ministerialnej naradzie na temat gospodarki.

Nadzorująca japoński rynek papierów wartościowych rządowa Agencja Usług Finansowych poinformowała, że będzie uważnie śledzić sytuację na giełdzie, by zapobiec jakimkolwiek nieuczciwym transakcjom. Dodała, iż tokijskie rynki finansowe będą w poniedziałek funkcjonować tak jak zwykle.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t135056.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonia;prosi;rosjan;o;pomoc;o;gaz;i;wegiel,92,0,792924.html) Japonia prosi Rosjan o pomoc. O gaz i węgiel _ Wydałem rządowi polecenie, aby okazano pomoc naszym sąsiadom _ - napisał na blogu Dmitrij Miedwiediew.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t135081.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/alarm;atomowy;promieniowanie;w;oganawie,55,0,793143.html) Alarm atomowy. Promieniowanie w Oganawie W japońskim mieście Oganawa ogłoszono najniższy stopień alarmowy. Urządzenia zarejestrowały podniesione promieniowanie radioaktywne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t135076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonia;3;godziny;bez;pradu;w;calym;kraju,9,0,793097.html) Japonia: 3 godziny bez prądu w całym kraju Zezwolił na nie premier Naoto Kan. To najpoważniejszy kryzys od II wojny światowej.
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)