Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Jedwabny szlak 2.0. Poczta Polska chce być liderem w regionie i zarabiać na paczkach z Chin

35
Podziel się:

Jedwabny szlak 2.0 to most łączący Azję i Europę. Poczta Polska chce wykorzystać okazję i zarabiać na zwiększonym ruchu paczek z Chin. Wraz z PLL LOT i PKP operator zaoferuje usługi dla firm, które chcą ściągać produkty z Azji do Polski. Skorzystają na tym kupujący, który zapłacą mniej za przesyłki.

Jedwabny szlak 2.0. Poczta Polska chce być liderem w regionie i zarabiać na paczkach z Chin
(Artem Yurchenko/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Jedwabny szlak 2.0 to szansa dla polskich firm - w tym Poczty Polskiej, która planuje zostać regionalnym liderem. Na czym polega wielki plan władz Chin, by połączyć Azję i Europę? O tym w programie #dziejesienazywo opowiadał Łukasz Gołębiowski, dyrektor pionu sprzedaży w Poczcie Polskiej. Narodowy operator chce wykorzystać szansę i zostać regionalnym liderem przesyłek. Skorzystają konsumenci, którzy zapłacą mniej za przesyłkę produktów z Chin.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
Robert-aw
6 lat temu
Niech Poczta Polska lepiej ogarnie swoją komunę w obsłudze przesyłek które obecnie dostarcza. Jedna z ostatnich ostoi PRL .
xx
6 lat temu
Więcej do podziału na gorze a więcej pracy dla osób na niższych stanowiskach którzy i tak pracują już po kilkanaście godzin dziennie bez odpoczynku za psie pieniądze żeby ci na wysokich stołkach więcej zarabiali , mają zaległe urlopy zero czasu na wakacje zero czasu dla rodziny , w wkrótce będą pracować 24h na dobę żeby inni mieli lepij , totalny wyzysk a najgorsze w tym wszystkim jest to że do tej pory nikt nie zainteresował się tym co się dzieje w naszej poczcie przez tyle lat . smutek wielki smutek i ogromny podział ludzi i brak jakiegokolwiek szacunku dla drugiego człowieka.
Agent dołu
6 lat temu
Tak samo miała poczta zarabiać na e-przesyłkach :) miliony utupione w reklmamy - kolejne miliony na premie dla preziów i początkowo za 7zł to była całkiem niezła usługa :) Obecnie 7zł urosło do 13zł - normalnie przyrost jak pensji prezia hehehe A ja za 7zł nadaję paczkę 25kg o wymiarach 41 x 38 x 64 cm w INPOST i przyznaję, że się zastanawiam, za czym te barany na poczcie stoją?
frewc
6 lat temu
G...no a nie zysk, Chinczycy z ali maja jakies pewnie umowi, a list do Europy z drobaizgien wychodzi kolo 2zl, wobec naszych 5 na poczcie i o czym mowa?;) smieszek, zamówienia z aliego maja wliczona cene wysylki "w cene produktu":) Dlatego przy większej ilsoci jest taniej.
bzzbzzbzz
6 lat temu
Świetnie.... Paczka z Chin/Honk Kongu idzie do odbiorcy w Polsce ~2 tygodnie. W tym droga ta wygląda tak: "departament wysyłkowy", droga na lotnisko, odprawa, wysyłka do Warszawy 2-3 dni. Reszta czasu ~10 dni droga z Warszawy do Wrocławia. Brawa dla Poczty Polskiej i jej ambitnych planów ! Jak Chińczycy zobaczą jaki tu jest bałagan, jak się podchodzi do pracy i dba o klienta to nawet Wam dziękuję nie powiedzą. O cenach przez grzeczność nie wspomnę. Jednak wspomnę. Wysyłka 5 kg paczki, drogą lotniczą z Chin do Polski 5-10 USD, Z Polski do Chin ekonomiczna 21 USD, priorytetowa 50 USD. Śmiać się czy płakać ??
...
Następna strona