Jeff Bezos znowu ma 150 mld dol. Miliarderzy zyskali na hossie na giełdach w USA
Solidne odbicie notowań giełdowych w USA we wtorek dodało co najmniej miliard dolarów do majątków dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie. Szef Amazona Jeff Bezos dysponuje już fortuną wycenianą na 150 mld dol.
Solidne odbicie notowań giełdowych w USA we wtorek dodało co najmniej miliard dolarów do majątków dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie. W ten sposób częściowo odrobili ciężkie straty z zeszłego tygodnia.
Taka sytuacja wystąpiła po raz pierwszy od 2012 r., gdy Bloomberg uruchomił własny ranking miliarderów. Obecny numer jeden, szef Amazona Jeff Bezos w jeden wzbogacił się o aż 4,7 mld dol., dzięki czemu jego majątek jest już wyceniany na 150 mld dol.
Po około 2 miliardy zyskali zajmujący odpowiednio trzecie i szóste miejsca Warren Buffett oraz Mark Zuckerberg. Majątek słynnego inwestora opiewa już na 86 mld dol., a szef Facebooka jest "wyceniany" na 63 mld dol.
Pierwsza dziesiątka miliarderów zyskała łącznie 16,8 mld dol., a pół tysiąca osób ujętych w rankingu Bloomberga wzbogaciło się o 61 mld dol. Zaledwie kilka dni wcześniej ich łączne straty wyniosły 99 mld dol. Sam Bezos stracił wówczas ponad 9 mld dol.
Wtorkowa hossa na amerykańskich giełdach pozwoliła akcjonariuszom spółek publicznych w dużej mierze odrobić straty po zeszłotygodniowym załamaniu rynków finansowych. Indeksy S&P 500 i Nasdaq zyskały najwięcej od marca.
Wartość majątku Jeffa Bezosa przekroczyła granicę 100 mld dol. z początkiem 2018 roku. Rekordowe 168 mld dol. osiągnęła na początku września.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl