Notowania

Jeff Bezos znowu ma 150 mld dol. Miliarderzy zyskali na hossie na giełdach w USA

Solidne odbicie notowań giełdowych w USA we wtorek dodało co najmniej miliard dolarów do majątków dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie. Szef Amazona Jeff Bezos dysponuje już fortuną wycenianą na 150 mld dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Majątek Jeffa Bezosa jest obecnie równy wartości 1,84 mld baryłek ropy.

Solidne odbicie notowań giełdowych w USA we wtorek dodało co najmniej miliard dolarów do majątków dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie. W ten sposób częściowo odrobili ciężkie straty z zeszłego tygodnia.

Taka sytuacja wystąpiła po raz pierwszy od 2012 r., gdy Bloomberg uruchomił własny ranking miliarderów. Obecny numer jeden, szef Amazona Jeff Bezos w jeden wzbogacił się o aż 4,7 mld dol., dzięki czemu jego majątek jest już wyceniany na 150 mld dol.

Po około 2 miliardy zyskali zajmujący odpowiednio trzecie i szóste miejsca Warren Buffett oraz Mark Zuckerberg. Majątek słynnego inwestora opiewa już na 86 mld dol., a szef Facebooka jest "wyceniany" na 63 mld dol.

Pierwsza dziesiątka miliarderów zyskała łącznie 16,8 mld dol., a pół tysiąca osób ujętych w rankingu Bloomberga wzbogaciło się o 61 mld dol. Zaledwie kilka dni wcześniej ich łączne straty wyniosły 99 mld dol. Sam Bezos stracił wówczas ponad 9 mld dol.

Wtorkowa hossa na amerykańskich giełdach pozwoliła akcjonariuszom spółek publicznych w dużej mierze odrobić straty po zeszłotygodniowym załamaniu rynków finansowych. Indeksy S&P 500 i Nasdaq zyskały najwięcej od marca.

Wartość majątku Jeffa Bezosa przekroczyła granicę 100 mld dol. z początkiem 2018 roku. Rekordowe 168 mld dol. osiągnęła na początku września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: miliarderzy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2018

ehKolejny miliarder robiący fortunę na tysiącach wykorzystywanych ludzi, pracujących za minimalną. Skoro taki filantrop budujący szkoły w afryce itp … Czytaj całość

17-10-2018

ale im nie zazdroszczę ;)Kulczyk też był bogaty. Steve Jobs też był bogaty. Paul Allen też był bogaty. Sami miliarderzy :))) Moja babcia nie była. Żyła 20lat dłużej niż każdy … Czytaj całość

17-10-2018

jozef...jak zdechną,to pieniądze nie będą im potrzebne...

Rozwiń komentarze (6)