Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jemen: sześciu bojowników Al-Kaidy zginęło w ataku drona

0
Podziel się:

Atak wymierzony był w dwa pojazdy, którymi poruszali się najpewniej członkowie Al-Kaidy w prowincji Abjan.

Jemen: sześciu bojowników Al-Kaidy zginęło w ataku drona
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Sześciu domniemanych bojowników Al-Kaidy zginęło w nocy na południu Jemenu, prawdopodobnie w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego, tzw. drona - poinformowały źródła w jemeńskiej armii.

Atak wymierzony był w dwa pojazdy, którymi poruszali się najpewniej członkowie Al-Kaidy w okręgu Al-Mahfad w prowincji Abjan.

Prowincja ta uznawana jest za ostoję Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) - organizacji traktowanej przez USA jako najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy od czasu, gdy udaremniono podjęte przez nią próby zamachów bombowych na samoloty pasażerskie.

Islamiści przejęli kontrolę nad znaczną częścią południowego Jemenu w 2011 r., gdy inspirowane arabską wiosną społeczne protesty osłabiły pozycję rządu w Sanie. Później jednak jemeńska armia i lokalne milicje plemienne zdołały przy pomocy USA odbić zajęte przez rebeliantów miasta.

Borykający się z biedą oraz wewnętrzną niestabilnością Jemen ma długą i praktycznie pozbawioną kontroli granicę z Arabią Saudyjską, a w sąsiedztwie jego wybrzeża przebiegają najważniejsze morskie szlaki transportu ropy i gazu.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańskie drony znów polują na ludzi Zabicie to domniemani bojownicy Al-Kaidy. Zginęli na południowym zachodzie Jemenu w dwóch atakach.
Drony atakują już o 70 procent częściej W zeszłym roku drony użyły w Afganistanie broni 506 razy, w porównaniu z 294 przypadkami w 2011 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)