Notowania

Jeśli studia inżynierskie, to tam. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Politechnika Warszawska prowadzi aż 10 kierunków z najwyższą notą, a AGH osiem. Pozostałe czołowe uczelnie muszą się zadowolić jednym lub dwoma pierwszymi miejscami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)
Gmach główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza zdominowały Ranking Perspektywy 2018, w którym wyróżniono najlepsze - z punktu widzenia maturzystów - studia inżynierskie w Polsce. Dyplom tych uczelni ułatwia znalezienie dobrej pracy.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", Politechnika Warszawska prowadzi aż 10 kierunków z najwyższą notą, a AGH - osiem. Pozostałe czołowe uczelnie muszą się zadowolić jednym lub dwoma pierwszymi miejscami.

Politechnika Warszawska została uznana za najlepszą uczelnię dla maturzystów, którzy chcą się kształcić na następujących kierunkach: architektura, biotechnologia, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, informatyka, technologia chemiczna i transport.

*Wideo: zawody przyszłości. Potrzebnych umiejętności nie nauczysz się na studiach *

Krakowska AGH powinna być pierwszym wyborem w przypadku takich kierunków jak automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Budownictwo to z kolei domena Politechniki Wrocławskiej, a Politechnika Śląska wygrywa w takich dziedzinach jak inżynieria środowiska i logistyka.

Ranking nie jest skoncentrowany tylko na szansach znalezienia po studiach najlepszej, najwyżej płatnej pracy. W punktacji wzięto też takie aspekty jak prestiż, efektywność naukowa czy innowacyjność.

Pod względem szans na rynku pracy bardzo dobrze wypadają uczelnie, które nie mają szans na czołowe miejsce z powodu niskiej oceny prestiżu czy małej liczby cytowań. Przykładami są Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej czy Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Tagi: studia, ranking studiów inżynierskich, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2018

KirkorJa mgr inżynierków po AGH sadzam na sprawdzian razem z robotnikiem po zasadniczej Szkole Zawodowej którą ten kończył 30 lat temu. Nie oczekuję od tego … Czytaj całość

17-04-2018

emerytW Polsce wystarczy średnie wykształcenie, bez matury, pod warunkiem zapisania się do partii PIS. Kiedyś to trzeba było się zapisać do PZPR aby zostać … Czytaj całość

17-04-2018

marcowy"Dyplom tych uczelni ułatwia znalezienie dobrej pracy". Bzdura. Absolwenci szkoły Rydzyka mają zatrudnienie jeszcze nim skończą naukę i to w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (55)