Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jeśli studia inżynierskie, to tam. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Jeśli studia inżynierskie, to tam. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Gmach główny Politechniki Warszawskiej Fot. PAP/Jacek Turczyk
Gmach główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza zdominowały Ranking Perspektywy 2018, w którym wyróżniono najlepsze - z punktu widzenia maturzystów - studia inżynierskie w Polsce. Dyplom tych uczelni ułatwia znalezienie dobrej pracy.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", Politechnika Warszawska prowadzi aż 10 kierunków z najwyższą notą, a AGH - osiem. Pozostałe czołowe uczelnie muszą się zadowolić jednym lub dwoma pierwszymi miejscami.

Politechnika Warszawska została uznana za najlepszą uczelnię dla maturzystów, którzy chcą się kształcić na następujących kierunkach: architektura, biotechnologia, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, informatyka, technologia chemiczna i transport.

Wideo: zawody przyszłości. Potrzebnych umiejętności nie nauczysz się na studiach

 

 

Krakowska AGH powinna być pierwszym wyborem w przypadku takich kierunków jak automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Budownictwo to z kolei domena Politechniki Wrocławskiej, a Politechnika Śląska wygrywa w takich dziedzinach jak inżynieria środowiska i logistyka.

Ranking nie jest skoncentrowany tylko na szansach znalezienia po studiach najlepszej, najwyżej płatnej pracy. W punktacji wzięto też takie aspekty jak prestiż, efektywność naukowa czy innowacyjność.

Pod względem szans na rynku pracy bardzo dobrze wypadają uczelnie, które nie mają szans na czołowe miejsce z powodu niskiej oceny prestiżu czy małej liczby cytowań. Przykładami są Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej czy Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Czytaj także
Polecane galerie
bartkos
2018-04-19 12:32
Ja właśnie dziś zapisałem się na studia magisterskie Menedżer IT na WSB w Poznaniu. Dzięki wcześniejszej aplikacji dostałem zniżkę 1000zł.
Czlowik
2018-04-18 15:11
Interesujące jest to ze napisałem komentarz nieprzychylny PW a go tu nie ma, są za to same przeciwko AGH i PWr. Studia na PW nie różnią się wiele od tych na politechnice lubelskiej. PW nie inwestuje w rozwój, ewentualnie w rankingi.
Jak studia w Warszawie to tylko UW i WUM.
Na UW jest organizacja, na PW nic nie jest pewne, brak jakiejkolwiek organizacji. Wolna amerykanka, a zbyt samodzielni studenci są sprowaszani do poziomu reszty.
Warszawa to miasto korpo, snobow, i korpo-szczurów którzy nawzajem chcą się wykończyć zamiast współpracować.
adam
2018-04-18 13:27
praca i kasa jest na ulicy tylko ludzie nie chca sie po nią schylic lenistwo w narodzie
Pokaż wszystkie komentarze (42)