Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jeśli studia inżynierskie, to tam. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Polsce

55
Podziel się

Politechnika Warszawska prowadzi aż 10 kierunków z najwyższą notą, a AGH osiem. Pozostałe czołowe uczelnie muszą się zadowolić jednym lub dwoma pierwszymi miejscami.

Gmach główny Politechniki Warszawskiej
Gmach główny Politechniki Warszawskiej (PAP/Jacek Turczyk)
bDyWuJVN

Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza zdominowały Ranking Perspektywy 2018, w którym wyróżniono najlepsze - z punktu widzenia maturzystów - studia inżynierskie w Polsce. Dyplom tych uczelni ułatwia znalezienie dobrej pracy.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", Politechnika Warszawska prowadzi aż 10 kierunków z najwyższą notą, a AGH - osiem. Pozostałe czołowe uczelnie muszą się zadowolić jednym lub dwoma pierwszymi miejscami.

Politechnika Warszawska została uznana za najlepszą uczelnię dla maturzystów, którzy chcą się kształcić na następujących kierunkach: architektura, biotechnologia, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, informatyka, technologia chemiczna i transport.

bDyWuJVP
Zobacz także: Wideo: zawody przyszłości. Potrzebnych umiejętności nie nauczysz się na studiach

Krakowska AGH powinna być pierwszym wyborem w przypadku takich kierunków jak automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Budownictwo to z kolei domena Politechniki Wrocławskiej, a Politechnika Śląska wygrywa w takich dziedzinach jak inżynieria środowiska i logistyka.

bDyWuJVV

Ranking nie jest skoncentrowany tylko na szansach znalezienia po studiach najlepszej, najwyżej płatnej pracy. W punktacji wzięto też takie aspekty jak prestiż, efektywność naukowa czy innowacyjność.

Pod względem szans na rynku pracy bardzo dobrze wypadają uczelnie, które nie mają szans na czołowe miejsce z powodu niskiej oceny prestiżu czy małej liczby cytowań. Przykładami są Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej czy Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyWuJWq
KOMENTARZE
(55)
absolwent
3 lata temu
po geologii na AGHu nie ma pracy w zawodzie, 90% ludzi robi poza zawodem
emeryt
3 lata temu
Prze lata pracy miałem trzech dyrektorów jeden był po polibudzie w Wa-wie drugi po AHG a trzeci po polibudzie w Gliwicach . Cóż każdy miał swoje za uszami ale ten trzeci potrafił zjednoczyć załogę co spowodowało że w dwa lata nasze zarobki się podwoiły i mogliśmy się rozwijać jako firma . Także niema znaczenia którą uczelnie się ukończy ale co się z niej wyniesie
Piotr
3 lata temu
Nie ważne co kończysz i potrafisz, WAŻNE KOGO ZNASZ.
bDyWuJWr
marcowy
3 lata temu
"Dyplom tych uczelni ułatwia znalezienie dobrej pracy". Bzdura. Absolwenci szkoły Rydzyka mają zatrudnienie jeszcze nim skończą naukę i to w każdej branży na najwyższych stanowiskach, nieważne czy potrzeba po studiach technicznych czy uniwersyteckich.
Ola
3 lata temu
Niestety, to co napisano nie jest prawdą. Bardzo ciężko znależć pracę po AGH. To co wyprawiają pracodawcy nie jest śmieszne, najlepiej jakby każdy pracował za darmo i był na każde zawołanie.
...
Następna strona