Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jeśli studia inżynierskie, to tam. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Jeśli studia inżynierskie, to tam. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Gmach główny Politechniki Warszawskiej Fot. PAP/Jacek Turczyk
Gmach główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza zdominowały Ranking Perspektywy 2018, w którym wyróżniono najlepsze - z punktu widzenia maturzystów - studia inżynierskie w Polsce. Dyplom tych uczelni ułatwia znalezienie dobrej pracy.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", Politechnika Warszawska prowadzi aż 10 kierunków z najwyższą notą, a AGH - osiem. Pozostałe czołowe uczelnie muszą się zadowolić jednym lub dwoma pierwszymi miejscami.

Politechnika Warszawska została uznana za najlepszą uczelnię dla maturzystów, którzy chcą się kształcić na następujących kierunkach: architektura, biotechnologia, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, informatyka, technologia chemiczna i transport.

Wideo: zawody przyszłości. Potrzebnych umiejętności nie nauczysz się na studiach

 

 

Krakowska AGH powinna być pierwszym wyborem w przypadku takich kierunków jak automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Budownictwo to z kolei domena Politechniki Wrocławskiej, a Politechnika Śląska wygrywa w takich dziedzinach jak inżynieria środowiska i logistyka.

Ranking nie jest skoncentrowany tylko na szansach znalezienia po studiach najlepszej, najwyżej płatnej pracy. W punktacji wzięto też takie aspekty jak prestiż, efektywność naukowa czy innowacyjność.

Pod względem szans na rynku pracy bardzo dobrze wypadają uczelnie, które nie mają szans na czołowe miejsce z powodu niskiej oceny prestiżu czy małej liczby cytowań. Przykładami są Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej czy Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Czytaj także
Polecane galerie
max
2018-06-30 13:51
a właśnie dlaczego nie WSB ?
radziu
2018-05-27 19:40
dużo się czyta pozytywnych informacji właśnie o WSB która w w swojej ofercie wiele ciekawych kierunków do tego właśnie ta promocja cenowa do 31 maja dzięki której można zaoszczędzić aż 1000PLN.
antek
2018-05-17 18:36
no ja jestem z Lublina niestety najbliżej studia WSB są w Katowicach a jak patrzę na ofertę i pakiet zniżek to według innych ofert studia magisterskie mają ciekawą promocję cenową
Pokaż wszystkie komentarze (47)