Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest nowe źródło pieniędzy na drogi

0
Podziel się:

BGK wyemituje obligacje przychodowe, które nie powiększą dziury budżetowej.

Jest nowe źródło pieniędzy na drogi
(Waldo Jaquith/CC/Flickr)

Jest nowe źródło pieniędzy na drogi. BGK wyemituje obligacje przychodowe, czyli papiery dłużne, które nie zwiększą deficytu finansów publicznych ani w polskiej, ani unijnej statystyce.

Pożyczka ma się spłacać z dochodów generowanych przez inwestycje, na przykład z opłat drogowych czy parkingowych - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Projekt PO noweli ustawy o obligacjach jest już w Sejmie - czytamy.
Dziennik wyjaśnia, że ten mechanizm zdobywania kapitału na inwestycje stosują i firmy i samorządy. Rozwiązania tego typu są też z powodzeniem stosowane za granicą, na przykład w Wielkiej Brytanii.

Gazeta wyjaśnia, że dla zbudowanej drogi, parkingu czy budynku wybrany zostanie w przetargu zarządca i to on będzie zbierać opłaty oraz przekazywać je na rachunek, z którego będą spłacani posiadacze obligacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t20054.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;nie;koniec;inwestycji;w;drogi;;rzad;sie;tlumaczy,36,0,757284.html) "To nie koniec inwestycji w drogi." Rząd się tłumaczy Opozycja zarzuciła resortowi Grabarczyka _ oszwabianie PKP _ i nieudolność w zarządzaniu pieniędzmi. W czasie debaty sejmowej nie wsparło go też koalicyjne PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t86629.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;tnie;pieniadze;na;drogi;na;co;zabraknie,94,0,743518.html) Rząd tnie pieniądze na drogi. Na co zabraknie? Odcinki autostrad A1 i A2 i obwodnica Puław - to tylko niektóre inwestycje, które się opóźnią.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)