Notowania

stocznia
17.10.2009 15:00

Jest porozumienie w Stoczni Marynarki Wojennej

Będą zwolnienia grupowe, ale mniejsze niż zapowiadano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pyrator/CC/Flickr)

W Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni doszło do porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem firmy ws. zwolnień grupowych w zakładzie. Zwolniona będzie m.in. część pracowników administracyjnych.

_ - W wynegocjowanym dokumencie ustaliliśmy, że w pierwszym rzucie, do końca października, odejdzie z pracy 220 osób, a następnie w kwietniu 30. Zwolnienia będą dotyczyć pracowników związanych pośrednio z produkcją oraz administracji. Odprawy będą wynosić, zgodnie z kodeksem pracy, od jednej do trzech pensji, w zależności od stażu. Związki zawodowe chciały większych odpraw, ale nie mamy na to pieniędzy _ - wyjaśnił prezes stoczni Roman Kraiński.

Pierwotnie zarząd stoczni chciał zwolnić ok. 300 osób z ok. 1250 zatrudnionych. Przeciwko temu protestowały związki zawodowe oraz załoga na manifestacjach w zakładzie oraz Warszawie.

Ponad 99 proc. akcji Stoczni Marynarki Wojennej posiada Agencja Rozwoju Przemysłu; pozostałymi dysponuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

* [ MON chce sprzedać część stoczni Marynarki Wojennej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon;chce;sprzedac;czesc;stoczni;marynarki;wojennej,150,0,547222.html )
* [ Stocznia Marynarki Wojennej zwalnia ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stocznia;marynarki;wojennej;zwalnia,248,0,532728.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: stocznia, marynarka wojenna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz