Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest prąd w budynku nr 2 w Fukushimie

0
Podziel się:

Mierzący kilometr kabel pozwoli uruchomić zasilanie pomp chłodzących reaktor nr 2.

Jest prąd w budynku nr 2 w Fukushimie
(PAP/EPA)

Japońskim inżynierom udało się doprowadzić zewnętrzny kabel zasilający do budynku reaktora nr 2 w uszkodzonej przez piątkowe trzęsienie ziemi elektrowni atomowej Fukushima I - poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej.

Inżynierowie _ planują ponowne podłączenie prądu do budynku nr 2, kiedy zakończone zostanie polewanie wodą budynku, gdzie mieści się reaktor nr 3 _ - podała MAEA w komunikacie.

Jak sprecyzowano, polewanie wodą budynku nr 3 czasowo wstrzymano o godzinie 20 czasu japońskiego (w południe czasu polskiego). Ekipy próbowały ochłodzić przegrzany zbiornik ze zużytymi prętami paliwowymi, z którego mogą wydobywać się materiały radioaktywne. Reaktor nr 3 jest jedynym reaktorem, którego paliwo zawiera pluton.

Agencja Reutera pisze, że próbowano podłączyć mierzący 1 kilometr kabel z głównej sieci w celu ponownego uruchomienia pomp mających za zadanie chłodzenie reaktora nr 2.

Jak tłumaczył ekspert Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej dr Krzysztof Rzymkowski, podczas trzęsienia ziemi zerwały się wszystkie połączenia prądowe, ale gdy uda się doprowadzić prąd, uruchomione zostaną wszystkie systemy awaryjne. Możliwe będzie też zapewnienie stałego zasilania dla pomp chłodzących reaktory.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t135334.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;fukushimie;sytuacja;powazna;ale;stabilna,167,0,795303.html) W Fukushimie _ sytuacja poważna, ale stabilna _ Przerwano akcję polewania wodą 3 i 4 reaktora. Promieniowanie jest zbyt duże.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t135385.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/promieniowanie;w;tokio;-;jak;przed;awaria,1,0,795905.html) Promieniowanie w Tokio - jak przed awarią Eksperci uspokajają - nawet w Japonii nie wydaje się tabletek jodowych ludności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t135394.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;w;japonii;zobacz;relacje;na;zywo,188,0,795580.html) Katastrofa w Japonii. Zobacz relację na żywo Informacje o sytuacji w elektrowni atomowej Fukushima, przebiegu akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi i tsunami. Z pierwszej ręki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)