Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest zgoda na przejęcie LOT Catering

0
Podziel się:

UOKiK wyraził też zgodę na przejęcie kontroli przez LOT Cargo nad spółką LOT Services.

Jest zgoda na przejęcie LOT Catering
(sporst/CC/Flickr)

Regionalny Fundusz Gospodarczy może przejąć kontrolę nad spółką LOT Catering - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd zgodził się także na przejęcie kontroli przez LOT Cargo nad spółką LOT Services.

UOKiK poinformował, że Regionalny Fundusz Gospodarczy (RFG), który jest spółką ze 100-proc. udziałem Skarbu Państwa, następcą prawnym Huty _ Częstochowa _ S.A., może nabyć należącą do Grupy LOT spółkę LOT Catering. Zajmuje się ona m.in. obsługą linii lotniczych w zakresie cateringu lotniczego, w tym produkcji posiłków i ich dostawą na pokłady samolotów.

Transakcja ma polegać na przejęciu przez RFG wyłącznej kontroli nad LOT Catering w formie nabycia udziałów stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego przejmowanej spółki.

W ocenie UOKiK, konkurencji nie naruszy także przejęcie kontroli nad spółką LOT Services przez LOT Cargo. LOT Services świadczy m.in. usługi wspomagające transport lotniczy, naprawia i remontuje maszyny i pojazdy. LOT Cargo zajmuje się m.in. transportem drogowym i lotniczym towarów, przeładunkiem oraz magazynowaniem i przechowywaniem towarów.

W ocenie Urzędu, koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji w Polsce.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t103293.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/lot;ma;nowego;prezesa;wyprowadzi;firme;na;prosta,19,0,701715.html) LOT ma nowego prezesa. Wyprowadzi firmę na prostą? Po siedmiu miesiącach tego roku LOT ma stratę netto 64 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t95096.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/spelnienie;zadan;zwiazkowcow;z;lot-u;to;120;mln;zlotych,135,0,707975.html) Spełnienie żądań związkowców z LOT-u to 120 mln złotych Dziś protestuje Związek Zawodowy Personelu Pokładowego linii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lot;200;mln;pod;kreska;trzeci;rok;z;rzedu,127,0,733823.html) LOT 200 mln pod kreską. Trzeci rok z rzędu To i tak o ponad 100 milionów złotych mniej niż w roku ubiegłym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lot;pojdzie;pod;mlotek;za;rok;sa;juz;chetni,161,0,732065.html) LOT pójdzie pod młotek za rok. Są już chętni Prywatyzacja ruszy w drugiej połowie 2011 roku - zapowiada Aleksander Grad.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)