Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JP Morgan ujawnia, ile stracił na ryzykownych operacjach

0
Podziel się:

Straty JP Morgan Chase są ponad dwukrotnie większe niż pierwotnie podawano.

JP Morgan ujawnia, ile stracił na ryzykownych operacjach
(SPLASH NEWS/EAST NEWS)

Amerykański bank ujawnił, że ryzykowne operacje finansowe uszczupliły jego kapitał o prawie 4 miliardy 400 milionów dolarów.

JP Morgan Chase, który w miarę bezboleśnie przeszedł przez kryzys finansowy w 2008 roku, nie oparł się pokusie tak zwanego _ hedgingu _, czyli grze na spadek cen różnego rodzaju instrumentów finansowych. W maju przedstawiciele banku podali, że straty z tego tytułu wyniosły już 2 miliardy dolarów. Dziś prezes JP Morgan Jamie Dimon ujawnił, że były one o 2 miliardy 400 milionów większe.

Wiadomość o dodatkowych stratach JP Morgan inwestorzy przyjęli spokojnie bowiem w innych obszarach swojej działalności bank zanotował zyski sięgające 5 miliardów dolarów. Przedstawiciele JP Morgan nie kryją, że bank popełnił błędy angażując się w operacje, które były bardziej ryzykowne i mniej efektywne niż zakładano. Od ujawnienia informacji na ten temat akcje JP Morgan spadły o 15 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki bank winduje prognozy dla Polski Eksperci nadal spodziewają się spowolnienia w najbliższych kwartałach, ale...
Prezes NBP zadowolony ze złotego. "Nie śpieszmy się z euro" Marek Belka ujawnia, kiedy nadejdzie czas wejścia do Eurolandu. Mówi o podniesieniu stóp.
Oni stracą na pomocy dla banków. To pewne Komisja Europejska potwierdziła, że prywatni inwestorzy stracą w związku z restrukturyzacją hiszpańskich banków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)