Notowania

świat
04.09.2016 08:05

Szef KE o decyzji ws. podatku dla Apple. "To nie była decyzja wymierzona w USA"

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker tłumaczył w niedzielę w Chinach, że decyzja UE, by koncern Apple zwrócił Irlandii 13 mld euro niezapłaconego podatku była oparta na faktach i przepisach oraz nie była wymierzona w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faungg's photo/Flickr (CC BY-ND 2.0))

Juncker przebywa w mieście Hangzhou (Hangczou), gdzie bierze udział w szczycie G20, nieformalnym klubie skupiającym 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską.

Komisja Europejska zażądała we wtorek od Apple zwrócenia irlandzkiemu fiskusowi, gdzie ten amerykański koncern elektroniczny ma swą europejską siedzibę, niezapłaconych podatków za lata 2003-2014 na łączną kwotę 13 mld euro plus odsetki.

KE uważa, że efektywna stawka podatku od zysku płaconego przez dwie zarejestrowane w Irlandii spółki córki Apple obniżyła się z 1 proc. w roku 2003 do 0,005 proc. w roku 2014 - co należy traktować jako niedozwoloną pomoc publiczną.

W odpowiedzi szef Apple Tim Cook stwierdził, że decyzja komisji jest umotywowana politycznie i "nie ma podstaw w prawie, ani w faktach" oraz że jest to "całkowita polityczna bzdura".

Tagi: świat, polska, telekomunikacja, przedsiębiorczość, budżet, dyplomacja, organizacje, pap, irlandia, ke, ue, usa, apple, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2016

obiektywny 24Oszustwa VW Niemcy okupili ogromnymi odszkodowaniami, szczególnie dla Amerykanów. Ale oszustwa podatkowe amerykańskiego giganta to 'normalka". … Czytaj całość

04-09-2016

gorszy sort0.005% podatku, dobra stawka! Też chętnie skorzystam z jakiejś ulgi, która mi do tylu zmniejszy stawkę VAT! Jakim trzeba być bezmózgiem, żeby bronić … Czytaj całość

04-09-2016

yjjynie kupuje tego badziewia zydo amerykanskiego appla to shit!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (11)