Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jurgiel dobrze płaci. Na gabinet polityczny ministra poszło w 2017 roku ponad 430 tys. zł

Jurgiel dobrze płaci. Na gabinet polityczny ministra poszło w 2017 roku ponad 430 tys. zł

Łączne zarobki doradców ministra rolnictwa wynosiły 36 tys. zł miesięcznie Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Łączne zarobki doradców ministra rolnictwa wynosiły 36 tys. zł miesięcznie

Narzekasz na zarobki? Zastanów się, czy nie poszukać pracy jako doradca ministra. Na przykład Krzysztofa Jurgiela.

Minister rolnictwa ujawnił - odpowiadając na poselską interpelację - że pod koniec 2017 roku w jego gabinecie politycznym pracowały cztery osoby. O sprawie przypomina w środę "Super Express".

- On i jego podwładni w dojeniu państwa odnoszą spore sukcesy. Minister przyznał, że hojnie wynagradza swój gabinet polityczny. W ciągu roku wypłacił doradcom aż 433 tys. zł - czytamy w dzienniku.

Joanna Kowalska, która kieruje gabinetem ministra, zarabiała 13,9 tys. zł brutto miesięcznie. Uposażenie pozostałych doradców było skromniejsze, choć - jak zauważa "SE" - nie mogli narzekać. W sumie zarobki doradców Krzysztofa Jurgiela wynosiły 36 tys. zł miesięcznie.

- To wyrzucanie pieniędzy w błoto - komentuje w rozmowie z dziennikiem Piotr Apel z Kukiz'15. Według niego gabinety polityczne należy zlikwidować, bo to tylko "funkcja dla funkcji i pobierania pieniędzy".

Zobacz też: Nagrody od Beaty Szydło. Kto dostał najwięcej?


Już kilka dni temu pisaliśmy w money.pl, że minister Jurgiel ma gest. W 2017 roku na nagrody w jego resorcie poszło blisko 6 mln zł. Zastępcy ministra w randze sekretarzy stanu, czyli Zbigniew Babalski i Jacek Bogucki, otrzymali po 51,4 tys. zł. Nagrody w takiej samej kwocie przyznano podsekretarzom: Ewie Lech, Rafałowi Romanowskiemu i Ryszardowi Zarudzkiemu.

Krzysztof Jurgiel też został doceniony - przez premier Beatę Szydło. W uznaniu dobrze wypełnianych zadań dostał w ubiegłym roku ponad 65 tys. zł.

Czytaj także
Polecane galerie
Azyl
2018-06-29 08:50
Pana Rodzika, prawdziwego szefa gabinetu politycznego i pisowskiego aparatczykaaa Jurgi zostawił w ministerstwie na stanowisku Dyrektora Biura pomocy technicznej, a fachowiec z niego żaden.
oscar
2018-02-23 16:51
Moja zona wczoraj dostała ulgę na kota jak rozliczała podatek.
Karina
2018-02-23 15:51
Slyszeliscie o nowej uldze na kota? Dyskryminacja ludzi z psami!
Pokaż wszystkie komentarze (101)