Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

Jurgiel dobrze płaci. Na gabinet polityczny ministra poszło w 2017 roku ponad 430 tys. zł

101
Podziel się:

Narzekasz na zarobki? Zastanów się, czy nie poszukać pracy jako doradca ministra. Na przykład Krzysztofa Jurgiela.

Łączne zarobki doradców ministra rolnictwa wynosiły 36 tys. zł miesięcznie
Łączne zarobki doradców ministra rolnictwa wynosiły 36 tys. zł miesięcznie (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Minister rolnictwa ujawnił - odpowiadając na poselską interpelację - że pod koniec 2017 roku w jego gabinecie politycznym pracowały cztery osoby. O sprawie przypomina w środę "Super Express".

- On i jego podwładni w dojeniu państwa odnoszą spore sukcesy. Minister przyznał, że hojnie wynagradza swój gabinet polityczny. W ciągu roku wypłacił doradcom aż 433 tys. zł - czytamy w dzienniku.

Joanna Kowalska, która kieruje gabinetem ministra, zarabiała 13,9 tys. zł brutto miesięcznie. Uposażenie pozostałych doradców było skromniejsze, choć - jak zauważa "SE" - nie mogli narzekać. W sumie zarobki doradców Krzysztofa Jurgiela wynosiły 36 tys. zł miesięcznie.

- To wyrzucanie pieniędzy w błoto - komentuje w rozmowie z dziennikiem Piotr Apel z Kukiz'15. Według niego gabinety polityczne należy zlikwidować, bo to tylko "funkcja dla funkcji i pobierania pieniędzy".

Zobacz także: Zobacz też: Nagrody od Beaty Szydło. Kto dostał najwięcej?

Już kilka dni temu pisaliśmy w money.pl, że minister Jurgiel ma gest. W 2017 roku na nagrody w jego resorcie poszło blisko 6 mln zł. Zastępcy ministra w randze sekretarzy stanu, czyli Zbigniew Babalski i Jacek Bogucki, otrzymali po 51,4 tys. zł. Nagrody w takiej samej kwocie przyznano podsekretarzom: Ewie Lech, Rafałowi Romanowskiemu i Ryszardowi Zarudzkiemu.

Krzysztof Jurgiel też został doceniony - przez premier Beatę Szydło. W uznaniu dobrze wypełnianych zadań dostał w ubiegłym roku ponad 65 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(101)
Azyl
6 lat temu
Pana Rodzika, prawdziwego szefa gabinetu politycznego i pisowskiego aparatczykaaa Jurgi zostawił w ministerstwie na stanowisku Dyrektora Biura pomocy technicznej, a fachowiec z niego żaden.
oscar
6 lat temu
Moja zona wczoraj dostała ulgę na kota jak rozliczała podatek.
Karina
6 lat temu
Slyszeliscie o nowej uldze na kota? Dyskryminacja ludzi z psami!
kar
6 lat temu
"Wprowadzono od niedawna ulge na kazde zwierze, które posiadamy. Tzw. ""ulga na zwierzęta""."
sPiSek
6 lat temu
Dojna Zmiana, upps miało być Dobra Zmiana
...
Następna strona