Notowania

Jurgiel dobrze płaci. Na gabinet polityczny ministra poszło w 2017 roku ponad 430 tys. zł

Narzekasz na zarobki? Zastanów się, czy nie poszukać pracy jako doradca ministra. Na przykład Krzysztofa Jurgiela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
Łączne zarobki doradców ministra rolnictwa wynosiły 36 tys. zł miesięcznie

Minister rolnictwa ujawnił - odpowiadając na poselską interpelację - że pod koniec 2017 roku w jego gabinecie politycznym pracowały cztery osoby. O sprawie przypomina w środę "Super Express".

- On i jego podwładni w dojeniu państwa odnoszą spore sukcesy. Minister przyznał, że hojnie wynagradza swój gabinet polityczny. W ciągu roku wypłacił doradcom aż 433 tys. zł - czytamy w dzienniku.

Joanna Kowalska, która kieruje gabinetem ministra, zarabiała 13,9 tys. zł brutto miesięcznie. Uposażenie pozostałych doradców było skromniejsze, choć - jak zauważa "SE" - nie mogli narzekać. W sumie zarobki doradców Krzysztofa Jurgiela wynosiły 36 tys. zł miesięcznie.

- To wyrzucanie pieniędzy w błoto - komentuje w rozmowie z dziennikiem Piotr Apel z Kukiz'15. Według niego gabinety polityczne należy zlikwidować, bo to tylko "funkcja dla funkcji i pobierania pieniędzy".

Zobacz też: Nagrody od Beaty Szydło. Kto dostał najwięcej?

Już kilka dni temu pisaliśmy w money.pl, że minister Jurgiel ma gest. W 2017 roku na nagrody w jego resorcie poszło blisko 6 mln zł. Zastępcy ministra w randze sekretarzy stanu, czyli Zbigniew Babalski i Jacek Bogucki, otrzymali po 51,4 tys. zł. Nagrody w takiej samej kwocie przyznano podsekretarzom: Ewie Lech, Rafałowi Romanowskiemu i Ryszardowi Zarudzkiemu.

Krzysztof Jurgiel też został doceniony - przez premier Beatę Szydło. W uznaniu dobrze wypełnianych zadań dostał w ubiegłym roku ponad 65 tys. zł.

Tagi: wynagrodzenia, krzysztof jurgiel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

ObcyZłodzieje

22-02-2018

i wszystko gra!!!To po co nam minister, przecież on powinien sam zawiadywać mózgiem, no ale jak się, nie wiele potrafi, trzeba za pieniądze biednego emeryta posiłkować … Czytaj całość

21-02-2018

BURYNastanie K. Ardanowski i będzie ,,git", ten wszystko odda Rydzykowi, ten co głosował za sprzedażą ziemi dla KK na wyjątkowych zasadach.

Rozwiń komentarze (101)

Wybrane dla Ciebie