Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

"Fornale zarządzaliby Janowem lepiej". PSL złoży ponowny wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

35
Podziel się:

Gdyby Janowem zarządzali przez dwa miesiące fornale, to na pewno nie poczyniliby takich zniszczeń, jak osoby postawione przez ministra Jurgiela - uważa Marek Sawicki, były szef resortu rolnictwa z PSL. Ludowcy domagają się dymisji.

Zdaniem ludowców Krzysztof Jurgiel jest odpowiedzialny za porażkę "Pride of Poland"
Zdaniem ludowców Krzysztof Jurgiel jest odpowiedzialny za porażkę "Pride of Poland" (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Gdyby Janowem zarządzali przez dwa miesiące fornale, to na pewno nie poczyniliby takich zniszczeń, jak osoby postawione przez ministra Jurgiela - mówi Marek Sawicki, były szef resortu rolnictwa z PSL.

Złożenie wniosku o odwołanie Krzysztofa Jurgiela zapowiedział w piątek w radiowej Jedynce Marek Sawicki. Odniósł się przy tym m.in. do - opisywanej przez money.pl - niedawnej aukcji koni arabskich "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim. Przez wielu znawców tematu uznana została za porażkę, o czym świadczą liczby: za sześć koni udało się w tym roku uzyskać łącznie zaledwie 410 tys. euro. Tymczasem w 2016 r. aukcja przyniosła 1,2 mln euro, w 2015 r. - aż 4 mln euro.

Zobacz także: Zobacz też: Jak minister Jurgiel konie liczył

Były minister rolnictwa pytany o to, czy ludowcy nadal chcą odwołać ze stanowiska Krzysztofa Jurgiela, odpowiedział twierdząco.

- Tak, ten wniosek powtarzamy, bo jeszcze raz powtarzam, że gdyby Janowem zarządzali przez dwa miesiące fornale [najemni robotnicy rolni obsługujący konie w folwarkach - red.], to na pewno nie poczyniliby takich zniszczeń, jak osoby postawione przez ministra Jurgiela - powiedział Sawicki.

Zdaniem posła ubiegłoroczna licytacja była "szczytem bezczelności", a w tym roku na aukcji nie pojawili się kupcy, ponieważ bali się tego, że "zostaną oszukani".

Sawicki poruszył też temat pomocy dla poszkodowanych w nawałnicach, które w sierpniu przeszły przez kraj.

- Po tych trzech dniach snu najpierw rząd oskarżał samorządowców o bezczynność, później zreflektował się, że popełnił błąd i zaczął z tymi samorządowcami rozmawiać - skomentował działania rządu Sawicki.

Ocenił, że przekazanie dotkniętym przez nawałnice rolnikom 100 mln zł jest niewystarczające. Jego zdaniem nie ma czasu na zwoływanie komisji w tej sprawie, ponieważ potrzeba szybkiego działania.

Według posła PSL ze względu na nawałnice zbiory będą w tym roku zdecydowanie mniejsze, ale - jak mówił - to otwarty rynek dyktuje dzisiaj ceny, w związku z czym dużej zwyżki cen "raczej nie należy się spodziewać".

- Jeśli będą zwyżki, to rzędu 5-7 proc. - powiedział.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(35)
Piotr.
7 lat temu
jedni krowę doili, a ci co przyszli ścigają tych co doili, a krowa zdycha...
Zniesmaczony
7 lat temu
Dobra zmiana trwa. W Białce, na 18 urodzonych źrebiąt przeżywa tylko 4, bo niekompetentny zarząd postanowił zaoszczędzić na szczepionkach dla klaczy.
fornal
7 lat temu
jako fornal zgadzam się z nagłówkiem XD
POLAK Z 3500+
7 lat temu
Dobra zmiana komuny sekty pisowskiej?????? Same straty. Co to mi przypomina? Komuna bis pis. PRECZ Z KOMUNĄ SEKTY PISOWSKIEJ!!!!!!!!!!!
Trojaki
7 lat temu
Ci , ktorzy wydaja jakies bezsensowne komentarze o fornalach - zasluguja na miano "koniokradow" po swej 8 letniej dzialalnosci na rzecz grabienia naszego kraju i powiekszania swojej prywatnej kieszeni! Panie Sawicki- doprawdy wstyd i chanba !
...
Następna strona