Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
14.01.2009 17:37

Juszczenko zapewnia: Nie kradniemy gazu

Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Wiśle.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*PrezydentLech Kaczyńskiuważa, że w ostatnim czasie doszło do informacyjnego zamieszania dotyczącego kryzysu gazowego. Prezydent spotkał się w Wiśle z przywódcą Ukrainy, Wiktorem Juszczenką. *

Podkreślił, że otrzymał od prezydenta naszych sąsiadów szczegółowe informacje na temat sytuacji związanej z kryzysem gazowym.

Wiktor Juszczenko powiedział z kolei, że zależy mu na obiektywnym i jasnym przedstawieniu opinii publicznej całej sytuacji. Dodał, że Ukraina w całości rozliczyła się z Rosją za zużyty gaz i nie ma wobec Moskwy żadnych zobowiązań.

Tłumaczenie: _ Ukraina - chcę podkreślić - nie dokonała poboru ani jednego metra sześciennego gazu z sieci gazociągów. Nie przyjmujemy żadnych pretensji dotyczących tych zarzutów. Jeżeli nasi rosyjscy partnerzy mają jakiekolwiek zarzuty w tej kwestii i jakiekolwiek dowody - niech zwrócą się do sądu arbitrażowego, żeby rozpatrzył tę sprawę. _

Prezydent Juszczenko dodał, że jego kraj stara się w sposób odpowiedzialny wywiązywać ze swoich zobowiązań wobec partnerów.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz