Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jutro znów nie pojedzie kilkadziesiąt pociągów

0
Podziel się

Przewozy Regionalne wznowiły połączenia na weekend. Od jutra muszą je ponownie zawiesić.

Jutro znów nie pojedzie kilkadziesiąt pociągów
(faxepl/CC/Flickr)
bEiVdsiJ

Przewozy Regionalne wznowiły połączenia na weekend. Od jutra jednak muszą je ponownie zawiesić - poinformował rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski.

Kursowanie znacznej części pociągów InterRegio jest zawieszone od 4 maja. Na ich wyjazd nie zezwalają PKP Polskie Linie Kolejowe, którym Przewozy Regionalne tylko za ten rok winne są kilkadziesiąt milionów złotych za korzystanie z torów. Samorządowy przewoźnik wpłacił w maju zarządcy infrastruktury 28,5 mln zł.

PKP PLK zgodziły się w ostatni weekend na wypuszczenie na tory części wstrzymanych wcześniej pociągów. Jednak od wtorkuich ruch znów będzie ograniczony.

bEiVdsiL

Jak wyjaśnił rzecznik Przewozów Regionalnych, InterRegio będą kursować od wtorku tylko na trasach Warszawa-Łódź, Warszawa-Białystok, Warszawa-Bydgoszcz, Legnica-Rzeszów, Wrocław-Rzeszów, Wrocław-Olsztyn i Poznań-Olsztyn.

Zarządy obu spółek mają w tym tygodniu rozmawiać o przywróceniu części połączeń na kolejny weekend. Zarząd Przewozów Regionalnych liczy, że wszystkie InterRegio wrócą na dobre na tory w wakacje, konkretny termin nie jest jeszcze jednak znany. Spółka zapowiada też, że jeszcze w maju planuje wpłacić na konto PKP PLK kolejną transzę zaległości.

bEiVdsjm
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)