Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Już piątą dobę szukają ratownika

0
Podziel się:

Akcja ratownicza i przeciwpożarowa w kopalni "Krupiński" wciąż nie przynosi skutku.

Już piątą dobę szukają ratownika
(jsw.pl)

Akcja ratownicza i przeciwpożarowa w kopalni "Krupiński" wciąż nie przynosi skutku. Nie wiadomo, gdzie znajduje się 34-letni ratownik, który w pierwszej dobie akcji zaginął w wyrobisku 820 m pod ziemią.

Jak poinformował dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, w nocy akcja poszukiwawcza była kontynuowana, jednak pracownika nie odnaleziono. Równolegle prowadzone są prace służące opanowaniu podziemnego pożaru - m.in. do wyrobiska zatłaczano azot, by wyprzeć z niego tlen oraz zmniejszyć zagrożenie wybuchem i poprawić panujące pod ziemią warunki. Wciąż jest tam wysoka temperatura, dym i przekroczone stężenia gazów.

W akcji na każdej zmianie bierze udział kilkudziesięciu ratowników, penetrujących wyrobiska i prowadzących działania przeciwpożarowe. Poszukiwania zaginionego ratownika mają być kontynuowane do skutku. Przedstawiciele służb ratowniczych podkreślają - zasadą wszystkich tego typu akcji w górnictwie, jest nadzieja, że poszukiwany pracownik mógł przeżyć. Przyznają jednocześnie, że warunki pod ziemią są skrajnie trudne, a od zaginięcia ratownika minęło już dużo czasu.

W wyniku czwartkowego zapalenia metanu i późniejszej akcji zginęły dwie osoby - 27-letni górnik oraz 36-letni ratownik, który był w zastępie idącym na pomoc uwięzionym w chodniku pracownikom. Kolejny ratownik zaginął. 11 osób trafiło do szpitali. 9 najciężej rannych jest w siemianowickiej oparzeniówce. Lekarze zapewniają, że ich leczenie przebiega poprwanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t138897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/akcja;w;krupinskim;szukaja;ratownika,175,0,825519.html) Akcja w "Krupińskim". Szukają ratownika Poszukiwany ratownik brał udział w akcji ratowniczej po czwartkowym wybuchu metanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t80225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/smierc;w;kopalni;po;wybuchu;metanu,137,0,824201.html) Śmierć w kopalni po wybuchu metanu Do eksplozji doszło w kopalni węgla _ Krupiński _ w Suszcu. Nie udało się uratować jednego z czterech górników. Nie żyje też jeden z dwóch ratowników, którzy zaginęli podczas akcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t92452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/seria;wypadkow;w;kopalniach;slaby;nadzor,86,0,766550.html) Seria wypadków w kopalniach. Słaby nadzór Zdaniem ekspertów pracownicy nadzoru górniczego nie mają ani autorytetu, ani kwalifikacji.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)