Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Kaczyński i Duda kłamią w sprawie komisji"

0
Podziel się:

Prezes PiS i przewodniczący NSZZ "Solidarności" nie potrafią używać uczciwych argumentów na temat poziomu dialogu- oświadczył premier.

"Kaczyński i Duda kłamią w sprawie komisji"
(PAP/Radek Pietruszka)
bECkxEIB

Prezes PiS i przewodniczący NSZZ "Solidarności" nie potrafią używać uczciwych argumentów na temat poziomu dialogu- oświadczył premier. Nie wiem dlaczego w tej sprawie tak się zachowują - podkreślił.

Premier podkreślił, że po tym jak związki opuściły niedawne posiedzenie Komisji Trójstronnej pojawiły się wystąpienia przewodniczącego NSZZ _ Solidarność _ Piotra Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w których - jak zaznaczył Tusk - próby insynuacji, że Komisja Trójstronna jest przez niego lekceważona oraz że _ S _ nie będzie uczestniczyć w pracach Komisji, dopóki on nie będzie jej przewodniczącym.

Duda zapowiedział w niedzielę, że _ S _ wróci na posiedzenia Komisji Trójstronną, kiedy rozpocznie się prawdziwy dialog społeczny i kiedy zostanie zmieniony minister pracy. Jak ocenił, dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz _ jest ministrem od bezrobocia, a nie od pracy. Po raz kolejny powtórzył, że związkowcy _S" nie zamierzają rozmawiać z rządem Donalda Tuska.

bECkxEID

Tusk zwrócił w niedzielę uwagę, że Solidarności nie przeszkadzało, kiedy rządzili jego poprzednicy, że szefem Komisji Trójstronnej nie był Jarosław Kaczyński, tylko ówczesna minister pracy z Samoobrony Anna Kalata. _ Jakoś nie obrażało to związkowców _ - zauważył.Premier ocenił, ze obecny przewodniczący Komisji Trójstronnej, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz _ prezentuje wyższe kompetencje _. _ Nie widzę żadnego powodu, dla którego można nam zarzucać brak dialogu _ - podkreślił szef rządu.

Przypomniał też, że po wyjściu Samoobrony z rządowej koalicji szefową Komisji Trójstronnej została Joanna Kluzik-Rostkowska, ówczesna minister pracy z PiS, a dziś posłanka PO. _ I to też nie przeszkadzało nikomu i nie było dowodem na brak dialogu _ - mówił Tusk. Premier przypomniał, że Jarosław Kaczyński, jako szef rządu spotkał się z Komisją Trójstronną tylko jeden raz - 4 kwietnia 2007 r. Tusk podkreślił też, że on w obecnej kadencji w ciągu niespełna dwóch lat spotkał się z Komisją Trójstronną cztery razy.

_ Nie wiem dlaczego panowie Duda i Kaczyński kłamią. Może mają jakieś powody, że nie potrafią używać uczciwych argumentów na temat poziomu dialogu, jaki mój rząd prowadzi ze związkami zawodowymi i pracodawcami w ramach Komisji Trójstronnej _ - podsumował premier.

Czytaj więcej w Money.pl
"To brutalne wykorzystywanie śmierć bliskich" Donald Tusk odniósł się do słów szefa PiS, który zasugerował, że premier zrzuca odpowiedzialność w sprawie pakietu klimatycznego na Lecha Kaczyńskiego.
Szykuje się poważny cios w rząd Tuska Partia Jarosława Kaczyńskiego może wygrać wybory do rady miasta, a jej kandydat na prezydenta Jerzy Wilk może liczyć na najwięcej głosów - 26 procent.
Po Nowaku Kaczyński. Też złamał prawo? O możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS do prokuratury doniósł polityk PO.
bECkxEJe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)