Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Ja bym powierzył swoje pieniądze pani Gilowskiej

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnia, że on swoje pieniądze powierzyłby byłej wicepremier Zycie Gilowskiej, a nie ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu.

Kaczyński: Ja bym powierzył swoje pieniądze pani Gilowskiej
(prezydent.pl/GFDL)
bESSzPsR

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnia, że on swoje pieniądze powierzyłby byłej wicepremier Zycie Gilowskiej, a nie ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu. _ - Każdy wybiera sam, ale jeśli chodzi o fakty, to one przemawiają jednoznacznie za jedną z tych dwóch osób _ - podkreśla.

Gilowska, która jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej, uczestniczyła w sobotę w Katowicach w konferencji _ I Forum Marki Polskiej _, zorganizowanej przez związaną z PiS Akademię Samorządności i Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W spotkaniu uczestniczył także Jarosław Kaczyński.

Premier Donald Tusk pytany wczoraj, co powinien zrobić prezes NBP Marek Belka ws. Gilowskiej i jej wystąpienia z Kaczyńskim podkreślił, że członkowie Rady Polityki Pieniężnej mają dbać o możliwie niską inflację, o bezpieczeństwo złotego.

bESSzPsT

Dopytywany, czy powinny być w związku z tym wyciągnięte konsekwencje wobec Gilowskiej, odparł: _ Jeśli chodzi o członka RPP mamy bardzo jasną procedurę: los takiego członka RPP, który jest wskazany przez prezydenta, jeśli jest to osoba, która łamie zasady, łamie te zobowiązania, jakie na niej spoczywają, może być przez prezydenta odwołana. Ale to jest decyzja i wola prezydenta _.

Pytany o tę wypowiedź premiera, prezes PiS powiedział dziś, że w przepisach dotyczących Rady Polityki Pieniężnej nie ma przepisu o odwoływaniu jej członka. _ - Polska konstytucja wyraźnie mówi, że decyzje podejmowane przez organy państwa, a więc także przez prezydenta, muszą być oparte o przepisy prawa _ - zaznaczył Kaczyński.

Dodał, że w trakcie rokowań w sprawie tworzenia koalicji rządowej w 2005 roku między PO a PiS, Tusk i ówczesny polityk PO Jan Rokita mówili mu, że kontaktują się z ówczesnym szefem NBP prof. Leszkiem Balcerowiczem. _ - Więc pan Balcerowicz jakoś nie miał oporów, żeby być w bardzo bliskim kontakcie z przedstawicielami jednej partii. A on w końcu był przewodniczącym RPP _ - podkreślił prezes PiS.

_ - Więc jeśli przyjmiemy tę zasadę, że jest równość, to ja bardzo przepraszam, ale to, co robił pan Balcerowicz dalece przekraczało to, co zrobiła ostatnio pani (wice)premier, pani profesor, która uczestniczyła w konferencji na temat marki polskiej. Ja tam też uczestniczyłem, po prostu byliśmy tam we dwoje, że się znamy, więc nie ukrywaliśmy tej znajomości. Co mam twierdzić, że nie znam pani Gilowskiej? _ - pytał Kaczyński.

bESSzPsZ

Jego zdaniem, słowa premiera o Gilowskiej są po prostu _ wynikiem straszliwego zdenerwowania _, w kontekście - jak mówił pytania, które się często stawia: _ komu powierzyć swoje pieniądze? _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t137007.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;wciaz;chce;debaty;z;gilowska;ale;poza;kampania,62,0,905278.html) Kaczyński chce Gilowskiej. Ma nowy pomysł Prezes PiS uważa, że przed wyborami powinno dojść do debaty akademickiej na temat finansów państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;chce;wesprzec;duze;rodziny;ulgi;lokata;,54,0,920374.html) Lokata dla każdego dziecka? "Dar ze strony państwa" Prezes PiS uważa, że liczba rodzin wielodzietnych w Polsce będzie się zmniejszać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;pokaze;film;o;jaroslawie;kaczynskim,40,0,920360.html) Kaczyński wystąpił w filmie. "Do aktorstwa jednak nie wracam" Obraz pod tytułem _ Polska moich marzeń _ ma pokazać drogę polityczną prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
bESSzPtu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)