Notowania

wybory 2011
09.09.2011 06:08

Kaczyński musi sprostować swoje słowa o PSL

PiS przegrał drugi proces w trybie wyborczym. Rzecznik klubu PO ma nadzieję, że będzie to nauczka dla partii Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Jarosław Kaczyński ma sprostować swoją wypowiedź, jakoby posłowie PSL opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków - orzekł wczoraj sąd. Prezes PiS odnosząc się do wyroku stwierdził, że warto zastanowić się _ nad sytuacją polskiego wymiaru sprawiedliwości _. * *- _ To już recydywa _ - mówi o przegranej PiS rzecznik klubu PO Paweł Olszewski.

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wczoraj Jarosławowi Kaczyńskiemu zamieszczenie sprostowania na antenie TVP Info - w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia - oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Zakazał też rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w tej sprawie. Prezes PiS w rozprawie nie uczestniczył.

PSL pozwało Kaczyńskiego zarzucając mu, że kłamał twierdząc, iż posłowie Stronnictwa głosowali za legalizacją miękkich narkotyków. 28 sierpnia prezes PiS powiedział: _ mówię o PSL, gdzie część z nich głosowała "za" ws. miękkich narkotyków - za tym, by te narkotyki były dostępne. Piętnaście osób to prawie połowa tego klubu _.

Szef sztabu PSL Eugeniusz Grzeszczak mówił dziennikarzom w Sejmie, że wyrok sądu _ wyraźnie stwierdza, że (Kaczyński) posłużył się kłamstwem po to, by oszukać wyborców, po to by pozyskiwać głosy na wsi _. Pytany, czy czuje satysfakcję, zaprzeczył: _ Nie w kategoriach satysfakcji należy tego rodzaju wyroki odbierać, po prostu prawda zwyciężyła _.

_ Nie można w polityce uciekać się do kłamstw, pomówień; żaden człowiek w stosunku do drugiego człowieka tego robić nie powinien, a tym bardziej polityk _ - dodał.

Przeczytaj felieton dziennikarza Money.pl Ludowcy muszą się z tego wytłumaczyć

Z kolei Kaczyński, proszony wczoraj o komentarz do postanowienia sądu w swojej sprawie, powtórzył: _ nie będziemy prowadzili kampanii wyborczej w sądach _.

- _ To już recydywa _- mówi o przegranej PiS w trybie wyborczym rzecznik klubu PO Paweł Olszewski. Polityk ma nadzieję, ze będzie to nauczka dla polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei Paweł Poncyljusz z PJN uważa, że prezes PiS powinien być bardziej umiarkowany w swoich wypowiedziach na temat konkurecyjnych partii.

Wczorajsza przegrana PiS to już druga porażka w procesie wyborczym. Wcześniej, pod koniec sierpnia Warszawski Sąd Okręgowy zdecydował, że PiS musi przeprosić Platformę Obywatelską i publicznie sprostować wypowiedzi swoich polityków na temat kampanii informacyjnej Platformy Polska _ w budowie _.

Po ogłoszeniu tamtego wyroku szef sztabu PO Jacek Protasiewicz mówił, że na 9-minutowej konferencji prasowej PiS, której dotyczył pozew, padły cztery kłamstwa.

- _ Nie mamy wielkiej satysfakcji, że sąd przyznał nam rację, bo nie chodziło tutaj o satysfakcję i przyjemność. Chodziło o zasady. Nie ma nic ważniejszego, niż prowadzenie kampanii wyborczej w sposób uczciwy, rzetelny, w oparciu o prawdziwe argumenty, a nie w oparciu o demagogię, kłamstwa, fałszywe zarzuty i oskarżenia _- powiedział.

Inne wiadomości o kampanii wyborczej znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t155052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkw;chce;wyjasnien;od;po;chodzi;o;polske;w;budowie,76,0,895564.html) PKW donosi na PO. Materiały w prokuraturze Państwowa Komisja Wyborcza chce wyjaśnień na temat konferencji _ Polska w budowie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/psl;pozywa;pis;w;trybie;wyborczym,165,0,904613.html) PSL pozywa PiS w trybie wyborczym Chodzi o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego który stwierdził, że partia głosowała za legalizacją miękkich narkotyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t155491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chlopy;wyjechali;ze;wsi;i;zdziczeli;hofman;przeprasza;ale;,74,0,898634.html) Hofman obraża i przeprasza, ale... Rzecznik PiS uważa, że krytyka pod jego adresem miała przykryć konwencję partii.
Tagi: wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz