Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński sprzeciwia się podwyższeniu wieku emerytalnego

0
Podziel się:

Prezes PiS kpi z rządzącej koalicji: Oni nawet nie potrafią przygotować projektu ustawy.

Kaczyński sprzeciwia się podwyższeniu wieku emerytalnego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się podwyższeniu wieku emerytalnego, ale dopuszcza możliwość pracy dla chętnych do 67. roku życia. Partia zwraca też uwagę na możliwe naruszenie praw nabytych już opłacających składki emerytalne oraz potrzebę szerokich konsultacji społecznych.

Jarosław Kaczyński, który nie uczestniczył w spotkaniu klubów u prezydenta, mówił, że jego partia jest za przeprowadzeniem referendum w sprawie zmian w wieku emerytalnym. Zwrócił uwagę, że w Pałacu Prezydenckim nie omawiano konkretnych propozycji, a oczekiwano pomysłów. Wyraził też zdziwienie zapowiedzią pojawienia się w Sejmie _ projektu gołej ustawy _.

_ - Nie wiemy co znaczy goła ustawa, Możemy tylko wnioskować, że ona powstanie dopiero w wyniku dyskusji. To jeszcze jeden dowód na to, że ludzie rządzący Polską, powinni zając się czymś innym - _mówi Kaczyński.

POSŁUCHAJ PREZESA PIS:

Posłanka PiS Józefina Hrynkiewicz, która była w Pałacu Prezydenckim, zwróciła uwagę, że na razie mamy do czynienia z bardzo ogólnym pomysłem podwyższenia wieku emerytalnego dla każdego. Dodała, że opozycja oczekuje uzasadnienia tej propozycji z punktu widzenia demografii, gospodarki i prawa. Profesor Hrynkiewicz podkreśliła, że polskie społeczeństwo nie jest gotowe przyjąć tych pomysłów. Zauważyła też, że podwyższenie wieku emerytalnego może naruszyć zasadę równości obywateli wobec prawa.

Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami klubów parlamentarnych, Bronisław Komorowski zapowiedział dalsze konsultacje pomysłu zmian w systemie emerytalnym. Prezydent wyraził zadowolenie z konsultacji i zapowiedział dalsze spotkania.

O zmianach w systemie emerytalnym czytaj w Money.pl
Referendum w sprawie reformy emerytalnej? _ Władza bierze czasami na klatę trudne decyzje _ - powiedział premier. Zobacz jak związkowcy i pracodawcy oceniają jego plany.
Jest ważny projekt. Zmieniają składki rolników Projekt różnicuje składkę w zależności od wielkości gospodarstwa. Dokument został przekazany do konsultacji międzyresortowych i społecznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)