Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Kaczyński tupał i machał szabelką". Nie zasłużył na pomnik - twierdzi Wałęsa

0
Podziel się:

Były prezydent uważa, że największe zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego to tragiczna śmierć.

"Kaczyński tupał i machał szabelką". Nie zasłużył na pomnik - twierdzi Wałęsa
(MEDEF/CC/Flickr)
bFgiHmJN

Lech Wałęsa uważa, że Lech Kaczyński _ nie zasługuje na pomniki _. - _ Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich _ - powiedział dziennikarzom były prezydent.

- _ Tupał dość często, ale od tupania Rosja nie ucieknie, a więc nie ma żadnych osiągnięć potrzebnych dla Polski. Pewnie, że szabelką machał i niektórym to się podoba i się obrażał, ale to nie służyło Polsce. Natomiast największe jego zwycięstwo to tragiczna śmierć, zginął młodo, wraz z żoną i to jest wielka sprawa. Nad tym trzeba się litować _ - podkreślił Wałęsa.

- _ I jeżeli za tragedie chcemy mu stawiać pomniki, za nieszczęście, to mu się należy. Natomiast nie należy mu się za pracę. Osiągnięcia prezydenckie żadne, raczej same straty _ - dodał.

bFgiHmJP

Zdaniem Wałęsy, Jarosław Kaczyński nie powinien postulować budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, bo - jak mówił - nie zdaje sobie sprawy, że taki pomnik może być niszczony, a _ rozebrać (go) będzie trudno _. Ludzie - mówił - będą _ mazać te pomniki, będzie nieprzyjemnie _.

Pytany, jak jego zdaniem należałoby uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego, odparł: _ ciszej nad tą trumną _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/takiego;pomnika;prezes;kaczynski;nie;chce,64,0,807744.html) Takiego pomnika prezes Kaczyński nie chce Prezes PiS uważa, że części wraku TU-154 nie powinny znaleźć się w monumencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t94403.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rok;po;tragedii;obeliski;tablice;ulice,66,0,804418.html) Rok po tragedii. Obeliski, tablice, ulice Obeliskami i tablicami pamiątkowymi, a także nadawaniem imienia Lecha i Marii Kaczyńskich ulicom, skwerom czy parkom uczczono w kraju i zagranicą pamięć pary prezydenckie tragicznie zmarłej w katastrofie pod Smoleńskiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t100669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiekszosc;nie;chce;pomnika;lecha;kaczynskiego;w;stolicy,250,0,691962.html) Większość nie chce pomnika Lecha Kaczyńskiego w stolicy Sondaż: Aż 58 proc. Polaków jest przeciwnych budowie.
bFgiHmKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)