Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński w Davos: Mamy zdrowe podstawy gospodarcze

0
Podziel się

Forum zgromadziło przedstawicieli światowej polityki i biznesu.

Kaczyński w Davos: Mamy zdrowe podstawy gospodarcze
(prezydent.pl/GFDL)
bEhhovSJ

_ - Mamy dobre podstawy gospodarcze w Polsce _ - stwierdził Lech Kaczyński, który przybył do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Gospodarcze.

Prezydent spotkał się też z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem i prezydentem Słowenii Danilo Tuerkiem.

Według prezydenckiego ministra Mariusza Handzlika, udział prezydenta w panelu o wzroście gospodarczym _ będzie okazją, aby pokazać dorobek transformacji Polski _ oraz mówić o przemyśleniach dotyczących utrzymania wzrostu gospodarczego i sposobów zachowania równowagi między wolnym rynkiem a solidarnością socjalną.

bEhhovSL

Partnerami prezydenta w dyskusji będą: wicepremier i minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin, prezydent Izraela Szimon Peres, prezydent Słowenii Danilo Tuerk oraz prezydent Kolumbii Alvaro Uribe Velez.

Handzlik poinformował, że podczas spotkania z Alijewem polski prezydent zaprosił go do złożenia wizyty w Polsce, do której ma dojść w połowie roku. Według relacji ministra, prezydenci rozmawiali przede wszystkim o współpracy energetycznej, projektach w tej dziedzinie, m.in. o rurociągu Odessa-Brody-Płock oraz o możliwościach współpracy Azerbejdżanu z UE.

Z kolei w rozmowie z prezydentem Słowenii Lech Kaczyński mówił - jak relacjonował Handzlik - o reformach gospodarczych, które mają posłużyć utrzymaniu wzrostu gospodarczego. Prezydenci wymienili też opinie na temat stanu gospodarek Polski i Słowenii na tle kryzysu gospodarczego.

  1. edycja Forum w Davos zgromadzi w szwajcarskich Alpach między 27 a 31 stycznia 2,5 tys. przedstawicieli światowej polityki, biznesu i organizacji pozarządowych.
bEhhovSR

ZOBACZ TAKŻE:

bEhhovTm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)