Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

0
Podziel się
Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa
bEgBgEHV

Pojawił się już kalkulator pozwalający sprawdzić, o ile spadnie rata kredytu frankowego po wejściu w życie ustawy prezydenckiej mającej pomóc zadłużonym w obcych walutach.

Przeliczenie walutowego kredytu hipotecznego na złote po tzw. kursie sprawiedliwym zakłada projekt ustawy o "sposobach przywrócenia równości stron" w umowach na kredyty walutowe.

bEgBgEHX

Kurs "sprawiedliwy" ma być indywidualnie wyliczany dla każdego kredytobiorcy. Od czego zależy? Kluczowy jest nie bank u którego się zapożyczaliśmy, ale okres w którym wzięliśmy kredyt. Aby skorzystać z kalkulatora trzeba wpisać do niego: kwotę kredytu w złotych, okres kredytowania wyrażony w miesiącach na jaki się zapożyczyliśmy (np. 30 lat to 360 miesięcy), rok i miesiąc podpisania umowy kredytowej.

Minister Maciej Łopiński poinformował w piątek na briefingu prasowym, że projekt, przygotowany w Kancelarii Prezydenta po kilku miesiącach konsultacji ze środowiskami frankowiczów, został im przekazany. Zostanie także w piątek skierowany, z prośbą o opinię, do Komisji Nadzoru Finansowego.

bEgBgEIy
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)