Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kandydat PiS na premiera. "Przenoszona polityczna ciąża"

0
Podziel się:

Pomysł PiS nie ma nic wspólnego z poważną polityką i jest jedynie propagandą.

Kandydat PiS na premiera. "Przenoszona polityczna ciąża"
(Gamdzyk/Reporter)

Ludwik Dorn sceptycznie podchodzi do zapowiedzi zgłoszenia konstruktywnego wotum nieufności przez PiS. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że na początku miesiąca zgłosi kandydaturę profesora Piotra Glińskiego na premiera.

Dorn, poseł Solidarnej Polski, mówił w Jedynce, że pomysł PiS nie ma nic wspólnego z poważną polityką i jest jedynie propagandą. Dorn dodaje, że nie wiadomo, czy PiS zrealizuje swoje zapowiedzi, bo przedstawia je od wielu miesięcy.

- _ Ta ciąża polityczna pana prezesa Kaczyńskiego z profesorem Glińskim jako dzieciątkiem jest już mocno przenoszona. Pierwsze zapowiedzi o złożeniu wniosku o wotum nieufności słyszeliśmy w końcu sierpniu ubiegłego roku i miał być to wrzesień. Także spokojnie, może PiS-owi znowu się coś odchwyci i dowiemy się, że za dwa miesiące _- stwierdził Dorn.

Pytany o wypowiedzi rządzących w sprawie rozpoczęcia procesu przyjmowania euro w Polsce, Dorn podkreślił, że wspólna europejska waluta nie jest dobra dla naszego kraju. Jednak, według niego, postawienie dziś kwestii euro może być elementem strategii rządu.

- _ To byłby sens następujący: my zaczynamy proces przygotowania wejścia do strefy euro, ale wy się nie wygłupiajcie z tymi wieloletnimi ramami finansowymi i nam tego nie obcinajcie _ - powiedział poseł Solidarnej Polski.

Dorn dodał, że wątpliwe jest, by pojawiła się większość w parlamencie, która pozwoli na zmiany w konstytucji, umożliwiające wprowadzenie euro. Zdaniem gościa Jedynki, będzie tak także po wyborach w 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński zabezpiecza się przed fałszerstwem Prezes PiS zaznaczył, że dyktuje już tekst do styczniowego wotum nieufności.
Rząd ma wotum. Kaczyński: "To nie było na poważnie" _ Przegraliście _ - twierdzą posłowie opozycji. Członkowie PO nic sobie z tego nie robią i otwarcie przyznają, że _ życzą sobie więcej takich porażek _.
Szkic wotum nieufności już gotowy Wniosek o konstruktywne wotum nieufności z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera, zostanie złożony w Sejmie po Nowym Roku.
KOMENTARZE
(0)