Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kandydatura prof. Glińskiego na premiera. SLD chce spotkania

0
Podziel się:

Leszek Miller zastrzegł, że jeśli taki wniosek się pojawi i spełni wszystkie wymogi formalne, to SLD nie wyklucza spotkania z kandydatem.

Kandydatura prof. Glińskiego na premiera. SLD chce spotkania
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLD Leszek Miller zapowiedział dziś, że może ewentualnie dojść do spotkana przedstawicieli Sojuszu z kandydatem PiS na premiera prof. Piotrem Glińskim, ale dopiero po złożeniu w Sejmie wniosku o konstruktywne wotum nieufności.

_ - Prof. Piotr Gliński nie jest kandydatem na premiera w rozumieniu art. 158 konstytucji. SLD nie będzie prowadził żadnych rozmów ani z panem profesorem, ani z jego mocodawcami, uznając wysunięcie kandydatury za całkowicie prywatne, niemające żadnych podstaw prawnych _ - mówił Miller na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zauważył, _ do dzisiaj nie wpłynął wniosek o konstruktywne wotum nieufności _. _ I wygląda na to, że długo jeszcze nie wpłynie, a tego rodzaju wniosek otworzyłby procedurę _ - podkreślił szef Sojuszu.

Miller zastrzegł, że _ jeśli taki wniosek się pojawi i spełni wszystkie wymogi formalne _, to SLD nie wyklucza spotkania z kandydatem. _ - Nie wykluczamy pytań, także takich, czym naraził się pan profesor Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten wystawił go na pośmiewisko _ - dodał polityk SLD.

Socjolog, prof. Piotr Gliński jest kandydatem PiS na szefa nowego rządu. W poniedziałek zaprezentował priorytety programowe i zapowiedział, że o poparcie zwróci się do wszystkich partii sejmowych. Prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego zapowiedział, że za kilka tygodni jego ugrupowanie złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera. Zatem, by przy pomocy konstruktywnego wotum nieufności doprowadzić do zmiany rządu, trzeba zgromadzić w Sejmie większość co najmniej 231 głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityk Platformy wyśmiewa decyzję PiS - _ To życie w wirtualnej rzeczywistości _ - tak wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz ocenia wystawienie przez PiS kandydata na premiera.
PiS ma kandydata na premiera. Nie Gliński - _ Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, premierem zostanie Jarosław Kaczyński _ - zapewnia szef klubu PiS.
Jarosław Kaczyński ogłosił kandydata PiS na premiera _ - Dajemy szansę na zmiany w Polsce _ - powiedział prezes PiS. -_ To teatr absurdu _ - tak prezentację oceniają przedstawiciele koalicji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)