Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara dla Lecha za eksces w meczu z Żalgirisem

0
Podziel się:

Wojewoda wielkopolski zamknął trybunę, na której powieszono rasistowski baner. To nie koniec kar.

Kara dla Lecha za eksces w meczu z Żalgirisem
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bEUTYwRN

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek zdecydował, że w najbliższym meczu zamknięta będzie trybuna nr 2 na poznańskim stadionie. Klub wciąż czeka na decyzję UEFA o sposobie ukarania go za rasistowski transparent.

Wojewoda ostrzegł kibiców, że kolejne incydenty spotkają się z jego zdecydowaną reakcją. W grę wchodzi nawet zamknięcie stadionu na czas nieokreślony.

Podczas meczu ligi europejskiej z Żalgirisem Wilno kibice Lecha Poznań wywiesili transparent z napisem _ Litewski chamie klęknij przed polskim panem _. Klub przeprosił za to zachowanie, ale to nie koniec możliwych sankcji.

bEUTYwRP

Kazimierz Oleszek, który często pełni funkcję delegata UEFA, uważa, że Lech zostanie ukarany grzywną finansową przez UEFA. _ - Trudno mówić o wysokości kary. Wszystko zależy od raportu delegata, który oglądał ten mecz. Jego rolą jest opisanie takiego zjawiska, czyli przetłumaczenie napisu oraz zrobienie zdjęcia. Delegat ma także do pomocy osobę wysłaną przez klub, aby pomagała mu w tłumaczeniu takich właśnie haseł lub okrzyków kibiców - _ powiedział Kazimierz Oleszek w rozmowie z serwisem sport.pl. UEFA może też wstrzymać rozgrywanie meczów na poznańskim stadionie.

Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius uznał transparent za haniebną próbę podżegania do nienawiśc. poparł _ szybką i stosowną reakcję polskiego MSZ _ na _ haniebne próby podnoszenia napięcia w stosunkach między naszymi krajami _.

Oświadczenie potępiające zajście w Poznaniu wydało też trzech litewskich deputowanych z grupy parlamentarnej Dla Przyszłości Litewskiego Futbolu.W oświadczeniu podkreślono, że takie akcje, które wywołują wzajemną nieufność i niepotrzebne napięcia, _ nie przynoszą zaszczytu klubowi Lech Poznań ani polskiemu futbolowi _. _ Z zadowoleniem powitamy wszelkie działania, które umożliwią kibicom cieszenie się grą wolną od szowinizmu i nienawiści etnicznej. Jesteśmy przekonani, że te najnowsze wydarzenia wymagają niezwłocznego podjęcia działań przez stosowne instytucje polskie _ - głosi oświadczenie.

Czytaj więcej w Money.pl
MSZ potępia antylitewski incydent Wojewoda poznański Piotr Florek w związku z tą sprawą zwołał posiedzenie zespołu interdyscyplinarnego ds. imprez masowych.
Lech Poznań pokouje 2:1 Żalgiris. Ale odpada Drużyna z poznania odpdała w III rundzie eliminacji Ligi Europy.
bEUTYwSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)