Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kara dla TPSA uderzy w jej akcje

0
Podziel się:

Komisja Europejska nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 127,5 miliona euro za działanie na niekorzyść konkurencji.

Kara dla TPSA uderzy w jej akcje
(Minute/Dreamstime)

Zdaniem Marka Dietla z Instytutu Sobieskiego decyzja Brukseli dotyczy _ historycznych zaszłości _, a nie sytuacji obecnej. Przewiduje, że TPSA wykorzysta ten argument w planowanych odwołaniach do Trybunału w Luksemburgu.

Marek Dietl zaznacza, że kara mogła być już wcześniej uwzględniona w bieżącej wycenie akcji i to będzie można łatwo zaobserwować, śledząc notowania giełdowe.

POSŁUCHAJ MARKA DIETLA:

Komisja Europejska w uzasadnieniu decyzji o nałożeniu grzywny na Telekomunikację Polską SA wskazała, że sytuacja użytkowników Internetu w Polsce jest gorsza niż w wielu innych krajach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t47427.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/kara;dla;wlasciciela;komorkowej;sieci;play,63,0,851263.html) Kara dla właściciela komórkowej sieci Play Pół miliona złotych - tyle będzie musiał zapłacić P4 - operator sieci Play - za zawyżanie wysokości roszczeń z tytułu jednostronnego rozwiązania przez abonenta umowy o świadczenie usług. Karę nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t86005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/bruksela;karze;tpsa;zaplaca;127;5;mln;euro,36,0,859172.html) Bruksela karze TPSA. Zapłacą 127,5 mln euro? Spółka została ukarana za nadużywanie pozycji dominującej na rynku dostępu do internetu w latach 2005-2009.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t91487.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uokik;karze;za;sms-owy;konkurs,127,0,857471.html) UOKiK karze za SMS-owy konkurs Spółka Mobile Formats musi zapłacić ponad 85 tysięcy złotych za wprowadzanie w błąd uczestników telewizyjnego konkursu sms-owego.
giełda
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)