Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Karabin Winchester z 1886 r. sprzedany na aukcji za 1,2 mln dolarów

0
Podziel się:

Karabin Winchester z 1886 roku, ofiarowany żołnierzowi dowodzącemu nieco wcześniej akcją, podczas której schwytano legendarnego wodza Apaczów, Geronimo, został sprzedany na aukcji za rekordową sumę 1,2 miliona dolarów - informuje w niedzielę agencja AP.

Karabin Winchester z 1886 r. sprzedany na aukcji za 1,2 mln dolarów
(Facebook/Rock Island Auction Company)

Karabin Winchester z 1886 roku, ofiarowany żołnierzowi dowodzącemu nieco wcześniej akcją, podczas której schwytano legendarnego wodza Apaczów Geronimo, został sprzedany na aukcji za rekordową sumę 1,2 miliona dolarów - informuje agencja AP.

Organizatorzy aukcji w Rock Island w stanie Illinois podkreślają, że to najwyższa cena, za jaką kiedykolwiek "poszła pod młotek" pojedyncza sztuka broni palnej. Nabywca Winchestera postanowił zachować anonimowość.

AP pisze, że pracownik firmy Winchester, George Albee, w 1886 roku zapewnił sobie karabin nowej wersji z numerem seryjnym 1 i ofiarował go przyjacielowi z czasów Wojny Domowej (1861-1865), kapitanowi Henry'emu Ware Lawtonowi wkrótce po ujęciu Geronimo.

Karabin jest, jak na swój wiek, w niemal idealnym stanie. Geronimo, kiedy został schwytany, też miał karabin Winchester; broń ta znajduje się obecnie w muzeum.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)