Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 16:50

Kard. Grocholewski: "To będzie pontyfikat nadziei"

"To będzie pontyfikat nadziei" - tak o nowym papieżu mówi kardynał Zenon Grocholewski. Jest on jednym z trzech polskich kardynałów, którzy brali udział w konklawe. Kardynał Grocholewski powiedział w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia, że Benedykt XVI będzie kontynuował reformy Drugiego Soboru Watykańskiego i pontyfikatu Jana Pawła Drugiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To będzie pontyfikat nadziei" - tak o nowym papieżu mówi kardynał Zenon Grocholewski. Jest on jednym z trzech polskich kardynałów, którzy brali udział w konklawe.

Kardynał Grocholewski powiedział w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia, że Benedykt XVI będzie kontynuował reformy Drugiego Soboru Watykańskiego i pontyfikatu Jana Pawła Drugiego. Zdaniem kardynała Grocholewskiego, nowy papież umie przede wszystkim słuchać ludzi. Swoją prostotą, pokorą i otwartością zaskoczył kardynała Grocholewskiego, któremu jawił się on raczej jako "nieustępliwy teolog broniący swoich zasad".

Według kardynała Grocholewskiego, wraz z nastaniem pontyfikatu Benedykta XVI, nie należy spodziewać się wielkich przetasowań wśród współpracowników papieża, w tym również Polaków pracujących w kurii rzymskiej. W Kongregacji Nauki Wiary działa obecnie trzech Polaków.

Kardynał Grocholewski podkreślił, że konklawe przebiegło bardzo sprawnie i spokojnie. Joseph Ratzinger przyjął swój wybór z pokorą, mówiąc, że czyni to z połuszeństwa dla Chrystusa. "Jest to człowiek ogromnej wiary" - powiedział Zenon Grocholewski.

W konklawe wzięli udział również dwaj inni polscy kardynałowie: Józef Glemp i Franciszek Macharski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz