Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kardynał Grocholewski: w szkole katolickiej nie ma miejsca dla gender

0
Podziel się:

Pytany o gender kardynał Zenon Grocholewski powiedział, że to narzucanie niszczycielskiej idei.

Kardynał Grocholewski: w szkole katolickiej nie ma miejsca dla gender
(skynesher/iStockphoto)

Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski powiedział dziś, że niektóre szkoły katolickie ulegają czasem ideologii gender. W tych placówkach nie ma na to miejsca, bo to niezgodne z ich misją - dodał.

Na konferencji prasowej w Watykanie kardynał Grocholewski przedstawił przygotowany w jego kongregacji dokument na temat dialogu międzykulturowego w katolickich szkołach. Celem takiego dialogu jest, jak podkreślono w podtytule, _ życie razem dla cywilizacji miłości _.

Pytany o ideologię gender polski purpurat odparł, że szkoła katolicka nie może poddać się jej wpływowi. _ Szkoła katolicka, która poddaje się wpływowi takich tendencji, nie zdaje sobie sprawy ze swojej misji _ - oświadczył kardynał Grocholewski.

_ To narzucenie niszczycielskiej idei _ - powiedział; ocenił, że ideologia ta jest niepokojąca i groźna.

Szkoły kościelne _ muszą być wierne chrześcijańskiej tożsamości _ - oświadczył prefekt.

_ Dzisiaj widzimy, że nasze instytucje, które umacniają swą tożsamość, notują wzrost liczby uczniów i także prestiżu _ - mówił kard. Grocholewski. _ Te zaś, które tracą tożsamość i które my też tracimy, nie są już atrakcyjne _ - dodał.

Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego przypomniał najnowsze dane, z których wynika, że liczba szkół katolickich na świecie wzrosła w ciągu trzech lat, od 2008 do 2011 roku, o ponad 6 tysięcy. Obecnie jest ich 200 tysięcy. Liczba uczniów takich placówek wzrosła o prawie 3 miliony. Wzrost ten notuje się w Afryce, Azji i Oceanii, a spadek - w Europie i obu Amerykach.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)