Notowania

prawo
13.12.2018 09:07

Ostrzejsze kary za nieuczciwe pożyczki, oszustwa gospodarcze i internetowe. Resort Sprawiedliwości sonduje Polaków

Zaostrzone przepisy i surowsze kary mają ograniczyć przestępczość i poprawić bezpieczeństwo – wynika z badań opinii, jakie zleciło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Zaostrzone przepisy i surowsze kary mają ograniczyć przestępczość i poprawić bezpieczeństwo – wynika z badań opinii, jakie zleciło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Im wyższe kary, tym bezpieczniej, wynika z najnowszych badań Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości przygotowanego na zlecenie resortu Zbigniewa Ziobry. 56 proc. Polaków twierdzi, że trzeba zaostrzyć przepisy, ale jedynie w przypadku poważnych przestępstw – pisze ”Rzeczpospolita”.

Bardziej jednoznacznie opowiadają się za surowszym karom za nieuczciwe pożyczki, oszustwa gospodarcze i internetowe. Opowiada się za tym 90 proc. ankietowanych przez Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

Tyle samo respondentów opowiedziało się za dożywotnim więzieniem za zabójstwo – wskazuje dziennik. Jedynie 10 proc. uznało, że taka kara jest niewystarczająca.

Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby:

Polacy nie pobłażają również recydywistom. 87 proc. uważa, że za każde przestępstwo popełnione przez karanego należy sumować wyroki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prawo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2018

kokodzban -figurant -niedouczony prawnik mściwy Zbynio to tylko kilka ksywek tego kukiełkowatego lizusa w stosunku do ojca chrzestnego politycznej mafii - … Czytaj całość

13-12-2018

Kim1Brawo Ziobro !!!! Dość POBLAZANIA dla złodziei " swoich" i obcych ....

13-12-2018

KrystianSuweren chce kar więzienia dla dojnej ZMIANY + konfiskata zrabowanego mienia, NATYCHMIAST!

Rozwiń komentarze (11)