Notowania

Afera KNF. Ziobro zabiera głos w sprawie SKOK Wołomin

- Chcemy wiedzieć dlaczego KNF nie przerwała przestępczego procederu w SKOK Wołomin - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Odniósł się w ten sposób do zatrzymania KNF i sześciu podległych mu urzędników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Zborowski)

- Wiemy, że ówczesne kierownictwo KNF dysponowało wystarczającą wiedzą, która w pełni uzasadniała podjęcie działań ws. przerwania przestępczego procederu w SKOK Wołomin - przytacza słowa ministra Polska Agencja Prasowa.

Stąd też śledztwo ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego KNF nie reagowała.

- Chcemy się dowiedzieć dlaczego tak się stało, dlaczego ci ludzie nie podjęli decyzji do których byli zobowiązani? Być może ktoś im kazał? Być może był jakiś parasol polityczny? - dopytywał Ziobro.

Po prawie 4 latach od bankructwa SKOK Wołomin temat wraca za sprawą zatrzymania szefa KNF, który wtedy nadzorował tę instytucję. Zarzuca się mu niedopełnienie obowiązków.

Jak informowaliśmy w money.pl, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników.

SKOK-i. Niekończąca się afera:

Według śledczych, "zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 nie dopełnili obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy". Chodzi o sprawę SKOK Wołomin, z której wyłudzono wielomilionowe kredyty na "słupy". Efektem afery było bankructwo instytucji.

Warto podkreślić, że SKOK-i zostały objęte nadzorem KNF jesienią 2012 roku. Wcześniej spod niego były wyłączone.

- Moim zdaniem jest to akcja mająca na celu rozmycie afery KNF pod rządami PiS. Wskazanie, że jest to instytucja w której zawsze działo się coś nieprawidłowego - komentuje dla money.pl były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.p

Tagi: skok, skok wołomin, zatrzymanie, cba, wiadomości, gospodarka, afera knf, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

dziadekPanie " OO" o parasol nad SKOKami trzeba zapytać się kaczorków i Biernackiego,który przez 20 lat prezesury w Kasie Krajowej SKOK pilnował aby słupy … Czytaj całość

07-12-2018

JacekWcale nie jest ważne aresztowanie "na pokaz" byłych szefów KNF. W tej aferze nie chodzi wcale o banki Leszka Czarneckiego tylko o zamiecenie pod dywan … Czytaj całość

07-12-2018

SKOK PiS WołominParasol ochronny Panie Ziobro - tak! Był parasol ochronny PiSu! Jest Pan genialnym prokuratorem! Trafił Pan na mafię PIS + SKOK Wołomin + Piotr … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)