Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
20.07.2017 20:46

Szybkie zmiany w sprawie KAS. Reforma służby, która ma kilka miesięcy

Sejm znowelizował w czwartek Ordynację podatkową i ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Zmiany mają usprawnić działanie KAS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Za ustawą głosowało 260 posłów, pięciu było przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu. Nowelizacja ma służyć uporządkowaniu relacji między KAS a innymi strukturami w ramach Ministerstwa Finansów (MF).

Jeden z zapisów eliminuje konieczność automatycznego kierowania zapytania przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej do szefa KAS, przy wydawaniu indywidualnej interpretacji podatkowej. Chodzi o sytuacje, gdy KAS zajmował się już takim przypadkiem i istnieje już jego stanowisko.

Zmieniono też zasady obsługi teleinformatycznej Rejestru Zastawów Skarbowych, wyłączając obowiązek zwracania się do Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa przy podejmowaniu przez MF decyzji w sprawie finansowania niektórych potrzeb pożyczkowych.

Tagi: gospodarka, prawo, gospodarka, sejm, budżet, pap, mf, ordynacja podatkowa, kas, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2017

piotrbrawo PiS

20-07-2017

AntonTak sie zastanawiam, po co nam sady? Wystarczy prawo do broni. Wiem co mowie, bo z 100 metrow stracalem 8/10 butelek

20-07-2017

m-53[QUOTE] Za ustawą głosowało 260 posłów, pięciu było przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu. [/QUOTE] A gdzie reszta? Na manifie ze szKODnikami?

Rozwiń komentarze (4)