Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Frankowiczka z dziewięcioletnią Hondą. Prześwietlamy majątek nowej szefowej Nowoczesnej

711
Podziel się:

Ma wspólny z mężem dom i mieszkanie, jeździ dziewięcioletnią Hondą Civic i spłaca kredyt we frankach szwajcarskich. Sprawdzamy, jaki majątek zgromadziła Katarzyna Lubnauer, nowa przewodnicząca Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer jest od soboty nową szefową Nowoczesnej.
Katarzyna Lubnauer jest od soboty nową szefową Nowoczesnej. (REPORTER)
bEKKSEwl

Wybór Lubnauer na szefową Nowoczesnej jest jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych weekendu. Wyścig z Ryszardem Petru wygrała dziewięcioma głosami. W przeciwieństwie do niego, trudno ją uznać za krezusa. Choć bieda też nie zagląda jej w oczy.

Petru był bowiem zdecydowanie najbogatszym liderem partii w polskim parlamencie. Były główny ekonomista kilku banków z rocznymi przychodami przekraczającymi 2 mln zł zostawia w tyle także swoją następczynię. Jak możemy wyczytać z oświadczenia majątkowego Lubnauer, zgromadzone przez nią wspólnie z mężem oszczędności wynoszą 536 tys. zł. To tyle, ile Petru trzyma na jednym koncie.

Zobacz także: Co wiemy o Katarzynie Lubnauer:
bEKKSEwn

Wspólnie z mężem posłanka ma dom o powierzchni 180 mkw, który stoi na 726-metrowej działce. Jego wartość oszacowała na 830 tys. zł. Jest też współwłaścicielką 32-metrowej kawalerki o wartości 190 tys. zł.

W spadku po tacie nabyła jedną czwartą prawa do spółdzielczego mieszkania, pięciu hektarów nieużytków rolnych, domku letniskowego i pakietu 462 akcji PKO BP.

Posłanka wpisała też do oświadczenia majątkowego dziewięcioletnią Hondę Civic. Miała też Toyotę Corollę, ale sprzedała ją za 8,5 tys. zł.

bEKKSEwt

W oświadczeniu majątkowym nowej przewodniczącej znalazły się również papiery wartościowe: jednostki w Funduszach Aviva warte około 2 tys. zł i udział w funduszu Investor Rosja (około 2,5 tys. zł). Wpisała też ubezpieczenie na życie oraz 66 644 akcji producenta narzędzi Toya. Z tego tytułu osiągnęła przychód w wysokości 23 992 zł.

Skoro o przychodach mowa: poza 29 594 zł diety poselskiej i 13 4849 zł uposażenia poselskiego, zarobiła w zeszłym roku 10 424 zł na Uniwersytecie Łódzkim.

Katarzyna Lubnauer w 2008 r. zaciągnęła kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kwota kredytu to 261 755 franków. Na koniec zeszłego roku do spłacenia zostało jej jeszcze 183 805 franków.

bEKKSEwO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(711)
Dario
rok temu
Ten babochłop jest ohydny i mściwy.
zabijaka
4 lata temu
TO ma męża? Jakim cudem :-)
obywatel pols...
4 lata temu
mistrz palikot nr2 na sluzbie Rotschildow
bEKKSEwP
mimi
4 lata temu
cfana baba i wyglada jak facet a nie kobieta
kaka
4 lata temu
Jedyna partia z konkretnym programem, a nie rozdawnictwem
...
Następna strona