Notowania

Frankowiczka z dziewięcioletnią Hondą. Prześwietlamy majątek nowej szefowej Nowoczesnej

Ma wspólny z mężem dom i mieszkanie, jeździ dziewięcioletnią Hondą Civic i spłaca kredyt we frankach szwajcarskich. Sprawdzamy, jaki majątek zgromadziła Katarzyna Lubnauer, nowa przewodnicząca Nowoczesnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Katarzyna Lubnauer jest od soboty nową szefową Nowoczesnej.

Wybór Lubnauer na szefową Nowoczesnej jest jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych weekendu. Wyścig z Ryszardem Petru wygrała dziewięcioma głosami. W przeciwieństwie do niego, trudno ją uznać za krezusa. Choć bieda też nie zagląda jej w oczy.

Petru był bowiem zdecydowanie najbogatszym liderem partii w polskim parlamencie. Były główny ekonomista kilku banków z rocznymi przychodami przekraczającymi 2 mln zł zostawia w tyle także swoją następczynię. Jak możemy wyczytać z oświadczenia majątkowego Lubnauer, zgromadzone przez nią wspólnie z mężem oszczędności wynoszą 536 tys. zł. To tyle, ile Petru trzyma na jednym koncie.

Co wiemy o Katarzynie Lubnauer:

Wspólnie z mężem posłanka ma dom o powierzchni 180 mkw, który stoi na 726-metrowej działce. Jego wartość oszacowała na 830 tys. zł. Jest też współwłaścicielką 32-metrowej kawalerki o wartości 190 tys. zł.

W spadku po tacie nabyła jedną czwartą prawa do spółdzielczego mieszkania, pięciu hektarów nieużytków rolnych, domku letniskowego i pakietu 462 akcji PKO BP.

Posłanka wpisała też do oświadczenia majątkowego dziewięcioletnią Hondę Civic. Miała też Toyotę Corollę, ale sprzedała ją za 8,5 tys. zł.

W oświadczeniu majątkowym nowej przewodniczącej znalazły się również papiery wartościowe: jednostki w Funduszach Aviva warte około 2 tys. zł i udział w funduszu Investor Rosja (około 2,5 tys. zł). Wpisała też ubezpieczenie na życie oraz 66 644 akcji producenta narzędzi Toya. Z tego tytułu osiągnęła przychód w wysokości 23 992 zł.

Skoro o przychodach mowa: poza 29 594 zł diety poselskiej i 13 4849 zł uposażenia poselskiego, zarobiła w zeszłym roku 10 424 zł na Uniwersytecie Łódzkim.

Katarzyna Lubnauer w 2008 r. zaciągnęła kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kwota kredytu to 261 755 franków. Na koniec zeszłego roku do spłacenia zostało jej jeszcze 183 805 franków.

Tagi: katarzyna lubnauer, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-11-2017

JanekPartia bez programu , powinni się nazwać NBN , nie bo nie ! tak reagują na wszystko , na początku na czele Rumun lowelas , nie … Czytaj całość

25-11-2017

Emeryt praktyczny i liczącyWspaniałe są kobiety w >N---życzę powodzenia i gratuluje serdecznie Pani Katarzynie .

26-11-2017

Stefanza mało się nachapała w Unii więc teraz drugie podejście a przecież jest co zawinąć jeszcze

Rozwiń komentarze (710)