Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa kolejowa w Kanadzie. Nadzór kolejowy pozwolił na zaniedbania

0
Podziel się:

Kanadyjskie ministerstwo transportu nie zadbało o naprawienie zaobserwowanych nieprawidłowości w zbankrutowanej obecnie spółce Montreal, Maine and Atlantic Railway.

Katastrofa kolejowa w Kanadzie. Nadzór kolejowy pozwolił na zaniedbania
(PrintScrn/Youtube)

Rząd Kanady nie nadzorował wystarczająco działalności spółki kolejowej, której pociąg z ropą naftową wybuchł w ubiegłym roku w miasteczku Lac-Megantic w prowincji Quebec, zabijając 47 ludzi - głosi opublikowany raport na temat tej katastrofy.

Raport sporządziło państwowe, ale niezależne od rządu Biuro Bezpieczeństwa Transportu Kanady (TSB), które bada wypadki w transporcie lotniczym, kolejowym, morskim oraz rurociągowym i opracowuje zalecenia, służące ich prewencji.

6 lipca 2013 roku odstawiony na nocny postój koło Lac-Megantic pociąg cystern z ropą naftową ruszył po pochyłości w dół, gdy wskutek przerwania zasilania systemu pneumatycznego przestały działać hamulce. Pociąg wykoleił się w centrum miasteczka, a wybuchy i pożar cystern spowodowały tam znaczne zniszczenia.

Według TSB, kanadyjskie ministerstwo transportu nie zadbało o naprawienie zaobserwowanych nieprawidłowości w zbankrutowanej obecnie spółce Montreal, Maine and Atlantic Railway (MMA), której pociąg wybuchł w Lac-Megantic.

Jak powiedziała na konferencji prasowej szefowa TSB Wendy Tadros, MMA charakteryzowała się niską kulturą bezpieczeństwa, nie szkoliła odpowiednio swych pracowników, oszczędzała na pracach konserwacyjno-remontowych i nie miała funkcjonującego systemu zarządzania bezpieczeństwem.

_ - Ministerstwo transportu znało niektóre z problemów MMA, ale nie zawsze na nie reagowało. Skupiano się na tym, by spółki kolejowe miały systemy zarządzania bezpieczeństwem, a nie na tym, jak one z nich korzystały _ - zaznaczyła Tadros.

Czytaj więcej w Money.pl
W katastrofie zgineło 47 osób. Ruszył proces Prokuratura Generalna Kanady postawiła w poniedziałek zarzuty przedsiębiorstwu transportowemu MM&A i trzem jego pracownikom w związku z wykolejeniem się w ubiegłym roku w prowincji Quebec pociągu wiozącego ropę naftową. W katastrofie śmierć poniosło 47 osób.
Ciężki stan rannych w katastrofie kolejowej Trzy wagony pasażerskie wypadły z szyn i wiszą nad przepaścią. Przyczyną zdarzenia było osunięcie ziemi z powodu ulewnych opadów.
W Indiach zginęło 19 dzieci. Jechali do szkoły Śmierć poniósł również kierowca autobusu, którym podróżowały dzieci.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)