Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu. Pilot rozbił się umyślnie

0
Podziel się:

- Powody tego działania nie są znane i śledztwo to wyjaśnia - poinformował krajowego instytutu lotnictwa.

Katastrofa samolotu. Pilot rozbił się umyślnie
(Mikdam/Dreamstime)

Czarne skrzynki ujawniły, że kapitan Herminio dos Santos Fernandes miał jasny zamiar rozbić pilotowanego Embraera 190 - poinformował na konferencji prasowej w stolicy Mozambiku, Maputo, szef Mozambickiego Instytutu Lotnictwa Cywilnego Joao Abreu.

_ - Powody tego działania nie są znane i śledztwo to wyjaśnia _ - tłumaczył.

Abreu relacjonował, że kapitan zamknął się w kokpicie i zignorował sygnały alarmowe, tuż przed katastrofą nie dopuścił też drugiego pilota do powrotu do kokpitu.

_ - Można usłyszeć sygnały alarmowe o różnym natężeniu, uderzenia w drzwi kabiny pilotów i żądania wpuszczenia do środka _ - powiedział.

Pilot obsługiwał lot TM470 ze stolicy Mozambiku, Maputo, do stolicy Angoli, Luandy. Na pokładzie maszyny znajdowało się 27 pasażerów i 6 członków załogi. Wśród nich byli obywatele Mozambiku, Angoli, Portugalii, Francji, Brazylii i Chin.

Linie lotnicze LAM podały, że dos Santos Fernandes jako pilot spędził w powietrzu 9053 godziny, w tym jako kapitan 1395. Licencję odnowił w 2012 roku.

To jeden z najpoważniejszych wypadków lotniczych w historii Mozambiku. Ostatni raz do tak poważnego wypadku z udziałem mozambickich pilotów doszło w 1986 roku w Republice Południowej Afryki. Wtedy rozbił się samolot prezydenta Samory Machela; zginęły 34 osoby.

LAM od 2011 roku objęty jest zakazem lotów w przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m289449.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;rosja;zbada;przyczyny,240,0,1423088.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rozbił się samolot. Syn prezydenta nie żyje W Tatarstanie obowiązuje dziś żałoba. Wczoraj na lotnisku w Kazaniu rozbił się samolot. W katastrofie zginęło 50 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m286333.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;w;belgii;nie;zyje;11;osob,116,0,1404788.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katastrofa samolotu. Wszyscy zginęli Jednosilnikowy samolot Pilatus Porter rozbił się w prowincji Namur na południu Belgii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/m286080.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa;samolotu;w;laosie;liczba;ofiar;wzrosla;do;49,163,0,1403043.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rośnie liczba ofiar katastrofy samolotu Zabici to 44 pasażerów i pięciu członków załogi- podały laotańskie władze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)