Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Londynie. W teatrze runął sufit

0
Podziel się:

Sala teatru Apollo podczas wypadku była zapełniona. Służby ratownicze ustaliły już liczbę ofiar wypadku.

Katastrofa w Londynie. W teatrze runął sufit
(PAP/EPA)

1/13

fot: PAP/EPA

Do wypadku doszło podczas wieczornego przedstawienia. Dramat rozpoczął się w pierwszej połowie spektaklu. Kiedy zawalił się sufit, wybuchła panika. Londyńskie służby ratownicze ustaliły już liczbę ofiar wypadku. Nikt nie zginął, 76 osobom udzielono pomocy, w tym 40 na miejscu, w sąsiednim teatrze. 7 osób odniosło poważniejsze, ale nie zagrażające życiu obrażenia.

aktualizacja 20.12.2013, godz. 7:03

Na miejsce zdarzenia przybyły karetki pogotowia, strażacy i policja. Zamknięto ruchliwą Shaftesbury Avenue i ewakuowano ludzi odciętych od wyjścia. W pobliskim pubie zorganizowano punkt pierwszej pomocy.

Świadkowie relacjonowali mediom, że w połowie pierwszej części spektaklu usłyszeli trzaski, ale nie zwrócili na nie uwagi sądząc, że to element przedstawienia. Zawalenie części sufitu wypełniło cały teatr pyłem. Niektórzy zostali ranni fragmentami tynku i kawałkami drewna.

_ Zapanował zupełny chaos. To było okropne i przerażające. Podniosły się krzyki. Udało się nam wyjść cało, nie licząc kilku zadrapań i siniaków, tak jak większości ludzi. Ale niektórzy nie mieli tego szczęścia _ - powiedział mediom jeden ze świadków.

W relacji dla telewizji ITV inny świadek mówił o tym, że ze zdobionego sufitu urwał się żyrandol i szkód doznała publiczność siedząca w 5-6 rzędach pod nim.

Wybudowany w 1901 r. edwardiański teatr o statusie zabytku chronionego prawem ma dwa balkony i maksymalną pojemność ok. 750 miejsc. Znany jest z tego, że wejście na górny balkon, gdzie bilety są najtańsze, jest bardzo strome.

W czasie przedstawienia budynek był wypełniony po brzegi. Wystawiany w nim spektakl _ Dziwny przypadek psa nocną porą _ to adaptacja popularnej książki Marka Haddona o 15-latku z zespołem Aspergera. Sztuka wcześniej zdobyła dużą popularność w Teatrze Narodowym, otrzymała kilka nagród i została przejęta przez Apollo wystawiającego na ogół _ bezpieczne kasowo _ komedie.

Okres świąteczny to dla teatrów na West Endzie najbardziej pracowita część roku. Wczoraj nad Londynem przechodziła gwałtowna burza. Na razie jednak nie wiadomo, czy miało to jakiś związek z wypadkiem.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)