Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Tybecie. W kopalni złota zasypało górników

0
Podziel się:

Do tej pory odnaleziono 11 ciał. 72 osoby wciąż uznaje się ze zaginione.

Katastrofa w Tybecie. W kopalni złota zasypało górników
(Sepperer Markus I M.A.S.E./CC/Flickr)
bFdMQyLF

W Tybecie trwają poszukiwania ciał górników zasypanych przez osuwisko na terenie kopalni złota. Do tej pory odnaleziono 11 ciał. 72 osoby wciąż uznaje się ze zaginione. W chińskim Internecie rozgorzała zaś dyskusja o postępującej dewastacji środowiska w jednym z najbardziej malowniczych regionów świata.

Od piątku w powiecie Maizhokunggar trwają poszukiwania górników zasypanych przez lawinę ziemi i skał. Osuwisko ma ponad 3 kilometry długości i jest głębokie na 30 metrów. W akcji bierze udział kilka tysięcy żołnierzy, policjantów i ratowników.

Tragedia w Tybecie poruszyła chińskich internautów. Znane osobistości chińskiego życia publicznego na swoich blogach zadają pytania o konieczność poszukiwania minerałów za cenę niszczenia środowiska naturalnego w Tybecie.

bFdMQyLH

Sprzeciwia się temu m.in. znany chiński producent telewizyjny Zhang Ronggui, który wyraził nadzieję, że władze będą w stanie zachować błękitne niebo i czyste źródła dla kolejnego pokolenia w jednym z najmniej skażonych regionów świata.

Po trzechdniach od tragedii nie ma szans na odnalezienie żywych. Akcję poszukiwawczą utrudnia zła pogoda oraz duża wysokość - osuwisko znajduje się na 4600 m n.p.m..

Czytaj więcej w Money.pl
Zasypani górnicy prawdopodobnie nie żyją Poszukiwania jednak trwają. W akcji uczestniczy ponad tysiąc ludzi, w tym policjanci i strażacy. Na miejscu jest 15 psów tropiących.
Groźna eksplozja w kopalni. Są ofiary Według agencji 23 górnikom udało się uciec z rejonu eksplozji, jeden został uznany za zaginionego. Nie podano co było przyczyną wybuchu.
Wciąż nie znaleźli 72 górników. Jeszcze żyją? Po ponad dwóch dniach od tragedii szanse na znalezienie żywych osób są minimalne.
Katastrofa w kopalni złota. Ratują 83 górników Osunięcie się ziemi zasypało w piątek mający cztery kilometry kwadratowe powierzchni teren wydobycia złota w Tybeci
bFdMQyMi
KOMENTARZE
(0)