Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Każdy fryzjer z kasą fiskalną? Nie tylko oni

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów planuje kolejny, duże zmiany w przepisach.

Każdy fryzjer z kasą fiskalną? Nie tylko oni
(VikaValter/iStockphoto)

Od przyszłego roku wszyscy lekarze, dentyści, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, a nawet mechanicy maja stosować - niezależnie od osiąganych obrotów - kasy fiskalne.

Tak wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Finansów, do którego dotarł _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Jak czytamy w gazecie, dzisiaj obowiązek używania kasy pojawia się, gdy obroty przekraczają 20 tysięcy złotych w skali roku.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ zauważa, że zmiany najbardziej uderzą w warsztaty samochodowe, bo w tej branży szara strefa jest ogromna. Jak szacują eksperci, to około 30-40 procent rynku.

Czytaj więcej w Money.pl
KE upraszcza prawo. 53 propozycje do kosza Chodzi o program sprawności i wydajności regulacyjnej (REFIT), w ramach którego KE regularnie sprawdza całość unijnego prawodawstwa, wyszukując utrudnienia, niekonsekwencje prawne i nieskuteczne przepisy.
Wielkie zmiany dla firm. Oto nowy pakiet Przyjęty ostatnio przez rząd pakiet deregulacyjny zakłada 40 zmian w blisko 30 ustawach.
Ochrona roszczeń pracowniczych. Są zmiany Teraz pracownicy będą chronieni, gdy zagraniczny sąd wszczął postępowanie upadłościowe, a ponowne postępowanie ogłosił sąd w Polsce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)