Notowania

volkswagen
19.12.2011 14:13

KE godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce

KE zezwoliła na przejęcie przez niemiecki koncern samochodowy Volkswagen AG spółek KPI Polska i Skoda Auto Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(stphenhanafin/CC/flickr)

KE zezwoliła w poniedziałek na przejęcie przez niemiecki koncern samochodowy Volkswagen AG spółek KPI Polska i Skoda Auto Polska, które zajmują się w Polsce importem i dystrybucją aut Volkswagena. KPI Polska była do niedawna kontrolowana przez Jana Kulczyka.

Ponadto Volkswagen AG przejmie dwie spółki świadczące w Polsce na jego rzecz usługi finansowe i ubezpieczeniowe: Volkswagen Bank Polska oraz Volkswagen Leasing Polska.

_ - Komisja Europejska doszła do wniosku, że proponowana transakcja nie prowadzi do znacznej zmiany w strukturze polskiego rynku i w związku z tym nie zaburzy efektywnej konkurencji w Europejskim Obszarze Gospodarczym _ - czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.

Jak pisała w listopadzie _ Gazeta Prawna _, do niemieckiego koncernu trafi cały motoryzacyjny majątek Kulczyk Investments: 50,1 proc. w KPI Polska oraz 49 proc. udziałów w Skoda Auto Polska, a Volkswagen Financial Services i Volkswagen Bank przejmą mniejszościowe pakiety w Volkswagen Leasing Polska i Volkswagen Bank Polska.

Czytaj więcej o interesach VW
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t79140.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/flota/artykul/volkswagen;przejmuje;kulczyka,5,0,958981.html) Volkswagen przejmuje Kulczyka Sprzedawał i importował auta Volkswagen, Audi, Porsche i Bentley
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t179351.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/skoda;rusza;na;podboj;chin;kto;na;tym;zarobi,31,0,952095.html) Skoda chce podbić Chiny. Ma szanse? Jeżeli misja Winfreda Vahlanda powiedzie się, szef czeskiego koncernu ma szanse na fotel prezesa zarządu Volkswagena.
[ ( http://static1.money.pl/i/moto/o/artykuly/1628949257/1628949257-1.tiny.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/samochody-terenowe/artykul/volkswagen;crosspassat;-;z;rodzina;w;lekki;teren,151,0,874391.html) Volkswagen CrossPassat - z rodziną w (lekki) teren Klasyfikowany pomiędzy Skodą Octavią Scout a Audi A6 Allroad.
Tagi: volkswagen, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz