Notowania

podwyżki cen paliw
14.06.2013 16:35

Kiedy tankować? Wiemy, co się stanie z cenami paliw

Ostatnio przeważały podwyżki. Jak będzie w nadchodzącym tygodniu?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Nadchodzący tydzień powinien przynieść stabilizację cen paliw na stacjach benzynowych - uważają eksperci z BM Reflex i portalu e-petrol.pl. Za litr benzyny 95 zapłacimy 5,39-5,48 zł, za litr oleju napędowego 5,36-5,46 zł, a autogazu 2,29-2,36 zł.

Eksperci BM Reflex zauważyli, że w mijającym tygodniu na stacjach paliw przeważały podwyżki. _ Ceny benzyny i oleju napędowego, chociaż średnio w skali całego kraju wzrosły o 2-3 gr. na litrze, to nie brakowało stacji, gdzie z dnia na dzień ceny wzrosły o 10 gr na litrze _ - wskazali w komunikacie.

Dodali, że średnio za litr Eurosuper 95 - trzeba było zapłacić 5,44 zł, Superplus 98 - 5,64 zł, oleju napędowego - 5,40 zł, a za litr autogazu - 2,34 zł.

_ Podkreślenia wymaga natomiast fakt, że na stacjach gdzie przed tygodniem właściciele wprowadzali podwyżki w skali ponad 10 gr na litrze, ceny nieznacznie spadły. Dotyczy to benzyny i diesla. Spadały także ceny autogazu na większości stacji i są obecnie na poziomie w grudnia 2010 r. _ - dodali eksperci BM Reflex.

W ich opinii jest szansa, że nadchodzący tydzień na stacjach benzynowych, jeśli chodzi o poziom cen, powinien być spokojny.

Podobnie uważają eksperci z portalu e-petrol.pl. _ Początek czerwca przynosi w tym roku wzrost cen paliw na stacjach. W drugim kolejnym tygodniu tego miesiąca odnotowaliśmy podwyżki, które zaczynają być już odczuwalne dla kieszeni kierowców. Te niekorzystne zmiany może na szczęście w najbliższych dniach zatrzymać zyskująca na wartości złotówka _ - wskazali w komunikacie.

Notowania najbardziej popularnych paliw w tym roku

Ich zdaniem obserwowany w ostatnich dniach spadek notowań na rynku hurtowym powoduje, że prognoza dla detalu na najbliższy tydzień zakłada stabilizację cen na stacjach. _ Dla 95-oktanowej benzyny prognozowany przedział to 5,39-5,48 zł za litr, a dla oleju napędowego 5,36-5,46 zł. Tankujący autogaz powinni przygotować się na wydatek rzędu 2,29-2,36 zł za litr _ - prognozują eksperci e-petrol.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Czeka nas podwyżka cen paliw. Tak przewidują... W przyszłym tygodniu na stacjach benzynowych należy oczekiwać podwyżek cen paliw, choć nie powinny być duże i gwałtowne
Tańsze paliwo. Koncerny obniżają ceny Ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i benzyny bezołowiowej 98 spadną o 10 złotych na tysiąc litrów.
Tagi: podwyżki cen paliw, ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz